Зображення

Зображення. Креслення містить зображення, які, залежно від їх змісту, ділять на види, розрізи та перерізи. Зображення предмета дозволяють уявити форми окремих його поверхонь, а також взаємне розташування цих поверхонь. Для визначення величини виробу і його частин на відповідних зображеннях наносять розміри.

1Зображення предмета отримують, методом прямокутного проекціювання, припускаючи, що предмет розташований між спостерігачем і відповідною площиною проекцій. За основні площини проекцій беруть три взаємно перпендикулярні площини 1, 2 і 3, а також паралельні їм площини 4, 5 і 6. Всі перераховані площини проекцій утворюють грані куба або паралелепіпеда. Грані 1, 2 і 3 беруть відповідно за фронтальну, горизонтальну та профільну площини проекцій.
Грані куба з розташованими на них зображеннями суміщають в одну площину.
Зображення на фронтальній площині проекцій приймають на кресленні як головне. Предмет розташовують відносно фронтальної площини проекцій так, щоб зображення на ній, даючи якнайповніше уявлення про форму і розміри предмета, полегшувало використовування креслення при виготовленні виробу.
2
3Практикою конструювання різних деталей встановлені рекомендації до вибору головного виду при зображенні тієї чи іншої деталі залежно від її конструктивних або технологічних особливостей. В ГОСТ 2.305-2008(68) розглядаються основні правила і рекомендації по виконанню зображень на кресленнях.