ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ 3.

МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЛОГІСТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ

Завдання до теми

 

Завдання 3.1.

Ґрунтуючись на концепції інституціональної класифікації логістичних систем, викладіть економічну інтерпретацію створення міжнародного газового консорціуму на основі інтеграції сфер видобутку природного газу в Росії; транспортної мережі природного газу України та дистрибуційної мережі природного газу Німеччини. Як така інтеграція позначиться на основних цілях логістики:

-             прискоренні обороту;

-             зниженні витрат;

-             оптимізації запасів;

-             підвищенні рівня обслуговування тощо.

 

Завдання 3.2.

Максимальна норма запасу для складу напівфабрикатів встановлена 6 000 виробів. В комірках зберігається по 2 вироби. Стелаж площею 6х0,5 м має 40 комірок. Визначить корисну площу складу напівфабрикатів, а також всю площу, якщо відомо, що проходи і допоміжні приміщення становлять половину площі складу.

 

Завдання 3.3.

В цеховому складі деталі зберігаються в комірках стелажів по 9 шт. в кожній. Габарити комірки стелажа 0,5х0,5х0,5 м. Згідно з умовами зберігання допустима висота стелажа 1,5 м, а довжина 2,0 м. Деталі надходять з цеху 1 раз в зміну по 480 деталей, а видаються на склад комплектування 1 раз на добу. Страховий запас деталей відповідає добовій потребі складання. Додаткова площа складу (проходи, допоміжні служби) становить 40% загальної площі складу. Визначить необхідну кількість стелажів для зберігання на складі даних деталей і площу складу, яка на них припадає.

 

Завдання 3.4.

Співставляючи валовий дохід і валові витрати, визначте, при якій ціні і якому обсязі матеріалопотоку підприємству доцільно працювати. Визначить найбільш оптимальні витрати діяльності підприємства. Вихідні дані представлені в табл. 3.1. Заповніть таблицю.

Таблиця 3.1

Вихідні дані

Матеріало-потік, шт.

Ціна, грн.

Витрати, грн.

Прибуток, збиток, грн.

120

150

сукупні постійні

сукупні змінні

валові

ціна 120 грн/од.

ціна 150 грн/од.

0

 

 

300

0

 

 

 

1

 

 

 

90

 

 

 

2

 

 

 

180

 

 

 

3

 

 

 

250

 

 

 

4

 

 

 

310

 

 

 

5

 

 

 

380

 

 

 

6

 

 

 

460

 

 

 

7

 

 

 

540

 

 

 

 

Завдання 3.6.

Співставляючи валовий дохід і валові витрати, визначте, при якій ціні і якому обсязі матеріалопотоку підприємству доцільно працювати. Визначить найбільш оптимальні витрати діяльності підприємства. Вихідні дані представлені в табл. 3.2. Заповніть таблицю 3.2.

Таблиця 3.2

Вихідні дані

Матеріало-

потік, шт.

Ціна,

грн.

Витрати, грн.

Прибуток, збиток, грн.

30

50

сукупні постійні

сукупні змінні

валові

ціна 30 грн./од.

ціна 50 грн./од.

0

 

 

100

 

 

 

 

1

 

 

 

10

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

Завдання 3.7.

Визначить сукупні витрати на управління запасами на підприємстві, яке використовує систему з фіксованою періодичністю замовлення. Потреба підприємства у сировині становить 700 тонн в рік, замовлення здійснюються через 20 днів, вартість організації одного замовлення становить 400 грн. Ціна 1 тонни сировини становить 950 грн. Споживання сировини на підприємстві носить рівномірний характер. Відповідь обґрунтуйте.