РОЗРАХУНКОВО-ПРОЕКТУВАЛЬНА РОБОТА №2

 

Розрахунок статично невизначеної рами методом переміщень

 

 

Для рами, вибраної згідно з шифром:

1.   Побудувати епюру згинальних моментів від заданого навантаження  та перевірити їх.

2.   По епюрі  моментів побудувати епюру поперечних сил та перевірити їх.

3.   По епюрі  поперечних  сил  побудувати епюру поздовжніх сил.

4.   Виконати перевірку рівноваги рами в цілому.

5.   Вихідні дані вибирати з табл

 

Методичні вказівки.

 

Будуючи основну систему пам’ятайте, що лінійні в’язі необхідно поставити не тільки в напрямку лінійних переміщень, а й для попередження миттєвої змінюваності системи.

Одиничні та вантажні епюри в основній системі зручно будувати за допомогою таблиці 2.

Коефіцієнти та вільні члени рівнянь підраховуйте  статичним способом, вирізуючи вузли або частину рами і розглядаючи їх рівновагу. Врахуйте різну жорсткість ригеля та стійки.

Визначені коефіцієнти та вільні члени треба перевірити. Побудуйте сумарну одиничну епюру і за правилом Верещагіна перемножте саму на себе. Результат множення повинен дати суму коефіцієнтів типу r. Якщо перевірка не виконується – шукайте помилку. Перемножте сумарну одиничну епюру на епюру `Мі . Результат множення дасть суму коефіцієнтів типу rі  і-того рівняння.

Для перевірки вільних членів R побудуйте  сумарну  одиничну епюру 

методу сил для цієї рами та перемножте її на вантажну методу переміщень. Результат множення дасть суму вільних членів SRi з оберненим знаком.

Таблиця 1

Побудуйте епюри `Мі×zі. Просумуйте ці епюри між собою та вантажною – отримаєте кінцеву епюру згинальних моментів  в рамі від заданого навантаження .

Перевірка епюри М та побудова епюр Q i N та їх перевірка проводиться аналогічно , як і в методі сил. Відрізняється  тільки кінематична перевірка епюри М. Перемножте на будь-яку одиничну методу сил для цієї рами. В результаті множення ви повинні отримати 0±2% Для визначення переміщень в заданому перерізі  побудуйте в основній системі методу сил одиничну епюру від одиничного навантаження  в напрямку шуканого переміщення і перемножте її за правилом Верещагіна на кінцеву епюру згинальних моментів для статично невизначеної рами.

 

75

 

76

 

 

 

Таблиця 2

 

 

 

 

 

 

 

 

Продовження таблиці 2