3. Вимоги до блоків живлення

Блок живлення повинен мати достатню потужність, щоб задовольнити «апетити» всіх пристроїв, що входять до складу системи. Для роботи середньостатистичного комп'ютера досить блоку живлення потужністю 450-550Вт, але завжди краще купувати блок живлення «із запасом». Запас потрібен на випадок подальшого апгрейду (апаратного вдосконалення) комп'ютера шляхом встановлення в нього нових більш потужних або додаткових пристроїв, наприклад, декількох відеокарт, додаткового жорсткого диску, TV-тюнера, звукової плати і т.д. Вже існують блоки живлення потужністю близько 1500Вт. Думка про те, що блок живлення меншої потужності робить комп'ютер більш економічним, насправді не відповідає дійсності. Наприклад, блоки живлення 400Вт і 800Вт на одному і тому ж комп'ютері будуть споживати приблизно однакову кількість електроенергії. Цей показник означає не постійний, а піковий рівень потужності, який при необхідності здатний видати блок живлення.

При недостатній потужності блока живлення комп'ютер просто не буде функціонувати. Такі ситуації часто виникають після встановлення в комп'ютер додаткових компонентів або заміни старих більш потужними новими.

При виборі блоку живлення в першу чергу потрібно враховувати вимоги, які пред’являються одним з найбільш потужніших пристроїв – відеокарти, додаткових жорстких дисків, системи охолодження системного блоку. Як правило, якщо блок живлення їх задовольняє, його потужності вистачає і для забезпечення нормальної роботи інших пристроїв.

Важливим моментом є відповідність заявленої потужності блока живлення його реальним можливостям. Потужність найдешевших екземплярів насправді виявляється на 50-150 Вт нижчою, ніж зазначено виробником. Неякісний блок живлення може швидко вийти з ладу та потягнути за собою в небуття половину комп'ютера (материнську плату, відеокарту, процесор та інші дорогі пристрої). Тому при купівлі блока живлення краще обійти стороною підозріло дешеві вироби, адже скупий платить двічі.