2. Внутрішні роз’єми (слоти) материнської плати:
- сокет - роз’єм центрального процесора;
- слоти модулів ОЗП (DIMM, DDR, DDR2, DDR3), до яких приєднуються модулі оперативної пам'яті відповідного типу;
- AGP (від англ Accelerated Graphics Port, прискорений графічний порт) – розроблена в 1997 році компанією Intel, спеціалізована 32-бітова системна шина для відеоадаптера. Основним завданням розробників було збільшення продуктивності та зменшення вартості відеокарти, за рахунок зменшення кількості вбудованої відеопам'яті. За задумом «Intel», великі обсяги відеопам'яті для AGP-карт були б не потрібні, оскільки технологія передбачала високошвидкісний доступ до оперативної пам'яті;
- PCI (Peripheral component interconnect – взаємозв'язок периферійних компонентів) – це шина з невеликою пропускною здатністю, якої досить для підключення багатьох пристроїв (TV-тюнерів, звукових карт, карт для захоплення відео, мережевих карт, Wi-Fi-модулів та ін.);
- CNR slot – роз’єм материнської плати, який об'єднує основні функції на материнській платі, необхідних для підключення аудіокарти, модема чи мережевої карти.
- CD, AUX – аналоговий звуковий вхід на материнській платі, який виводить звук на аудіо карту;
- РСІ-Express - швидка шина для відеокарти, створена з використанням програмної моделі PCI. Залежно від чіпсета, таких шин на материнській платі може бути кілька, і вони можуть мати різну пропускну здатність (x1, x4, x8, x16). Конфігурація з декількома РСІ-Express дозволяє використовувати відразу кілька відеокарт, що робить відеопідсистему комп'ютера більш продуктивною.
- ISA слот - (від англ. Industry Standard Architecture, ISA bus - Промислова стандартна архітектура) — 8-ми або 16-ти розрядна шина введення/виведення IBM PC-сумісних комп'ютерів. Використовується для підключення плат розширення стандарту ISA. Конструктивно виконується у вигляді 62-х або 98-контактного роз’єму на материнській платі. Шина ISA протягом багатьох років була стандартом в області PC-комп'ютерів. Вона є однією з перших в сімействі шин. В сучасних ПК не використовується.
- SATA (Serial Advanced Technology Attachment - цифрове приєднання за передовою технологією) - служить для підключення накопичувачів інформації (жорстких дисків, оптичних приводів). Швидкість передачі даних залежить від ревізії SATA: 1.x - до 1,5 Гбіт/с; 2.x - до 3 Гбіт/с; 3.x - до 6 Гбіт/с.
- PATA (Parallel ATA) - є попередником SATA і до його появи називався IDE (назва можна зустріти досі). PATA призначений для підключення старих носіїв інформації і оскільки останні ще продовжують служити своїм власникам, цей інтерфейс зберігається на нових материнських платах для забезпечення сумісності;
- Floppy (FDD) - роз'єм для підключення приводу дискети 3,5. Як не дивно, ці носії все ще не повністю вийшли з вживання;
- Роз'єми для підключення блоку живлення. Основний роз’єм, що живить всі компоненти (ATX) має 20 контактів (24 – новіші моделі). Живлення центрального процесора може мати 4 або 8 контактів (залежно від потужності процесора, на який розрахована материнська плата).
Крім того, на материнській платі є різні голчасті гребінки, призначені для підключення передньої панелі корпусу (кнопки Power, Reset, індикатори живлення і активності жорстких дисків, навушники, мікрофон, USB), кулерів процесора, корпусу, жорстких дисків і ін.