ТЕМА 6. ОРГАНІЗАЦІЯ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ВИРОБНИЦТВА

6.5. Ремонтний цикл і міжремонтний період

 

Основним завданням системи планово-запобіжного ремонту є скорочення тривалості ремонтних робіт, подовження тривалості ремонтного циклу і міжремонтного періоду.

Ремонтний цикл – це проміжок часу між двома капітальними ремонтами устаткування чи між початком експлуатації та першим капітальним ремонтом.

Міжремонтний період – це проміжок часу роботи устаткування між двома суміжними (черговими) ремонтами.

Перелік і послідовність виконання планових ремонтів і оглядів у період між двома капітальними ремонтамиабо за період між введенням устаткування в експлуатацію і першим капітальним ремонтом –це  структура ремонтного циклу, яка залежить від категорії ремонтної складності устаткування.

Категорія ремонтної складності – це ступінь складностіремонту машини і її ремонтних особливостей (вибирається з нормативних даних технічної літератури).

Наприклад, для  металорізальних верстатів нормального класу точності до  10-ї категорії ремонтної складностіструктура ремонтного циклу матиме вигляд:

КР – О – МР1 – О – МР2 – О – СР – О – МР3 – О – МР4  – О – КР,

де КР – капітальний ремонт;

МР – малий (поточний) ремонт;

СР – середній ремонт;

О –технічний огляд.

Протягом ремонтного циклу для даного виду устаткування передбачається провести 1 середній ремонт, 4 малих ремонти і 6 оглядів.

Організація ремонтних робіт на підприємстві залежить від типу виробництва і специфіки його діяльності.

Для проведення ремонтних робіт можуть бути використані наступні системи:

- централізована, за якої весь ремонтний персонал підприємства підпорядковується головному механіку і всі роботи з міжремонтного обслуговування і всіх видів ремонтів виконуються силами відділу головного  механіка;

- децентралізована, за якої в кожному цеху створюються власні ремонтні бази, які підпорядковуються начальнику виробничого підрозділу;

- змішана форма поєднує в собі централізовану і децентралізовану системи, за якої технічне обслуговування і поточний ремонт здійснює ремонтний персонал цехів, а капітальний ремонт і модернізацію, виготовлення запасних частин здійснює персонал ремонтно-механічного цеху, який підпорядковується головному механіку.