КЕРІВНИЦТВО ПО ВИВЧЕННЮ ДИСЦИПЛІНИ

 

1.1. Метою викладання навчальної дисципліни «Міжнародні фінанси»  є формування знань у галузі міжнародних фінансів, механізмів та інструментарію прийняття рішень у валютній, кредитній та інвестиційній сферах на мікро- та макроекономічному рівнях.

1.2. Основними  завданнями  вивчення  дисципліни  «Міжнародні фінанси» спрямовані на вивчення сутності та елементів системи міжнародних фінансів; характеристику світового фінансового ринку та його сегментів; використання основних фінансових інструментів; дослідження особливостей фінансів транснаціональних корпорацій; визначення ролі України у світовій фінансовій сфері; окреслення проблеми заборгованості в системі міжнародних фінансів.

1.3.    Згідно із вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:

знати:

основи міжнародних фінансових відносин;

складові світового фінансового ринку;

теорію валютних курсів,  міжнародної  фінансової  діяльності  комерційних  банків, форми фінансування міжнародної торгівлі;

призначення і діяльність фінансових організацій та підстави валютного регулювання і валютного контролю в Україні;

вміти:

аналізувати основні економічні поняття, розкривати об’єктивні економічні зв’язки між предметами та явищами;

знаходити місце вивчених економічних понять в системі засвоєних знань;

оцінювати практичний досвід реалізації міжнародних валютно-фінансових подій в Україні;

застосовувати набуті знання в повсякденній діяльності.

Поточний контроль здійснюється під час усних відповідей та виконання студентами письмових аудиторних та позааудиторних індивідуальних завдань. На виконання позааудиторних робіт строки встановлюються викладачем індивідуально для кожного студента залежно від теми роботи. Найвищим числом балів оцінюється робота, яку виконано згідно вимог і захищено у строк, якщо студент при захисті роботи демонструє відповідні знання. Оцінка знижується за недотримання вимог, недостатній рівень знань з даної теми. Робота, яка не відповідає темі або недостатньо її розкриває повертається студентам на виправлення строком на один тиждень. Оцінка за роботу, виконану після встановленого строку, перераховується з коефіцієнтом 0,7.

Модульний контроль здійснюється під час виконання контрольної роботи (7-ий та 15-ий тижні навчання ).

Семестровий контроль здійснюється у формі іспиту, під час якого оцінюється правильність і повнота відповіді, вміння обґрунтовувати свою думку і робити відповідні висновки та узагальнення, а також вміння розв’язувати практичні завдання.