АНОТАЦІЯ

до дисципліни «Міжнародні фінанси»

 

Глобалізація фінансового середовища є однією з суттєвих рис сучасної світової економічної системи. Динамічне зростання ж світових фінансових ринків, потенціалу транснаціональних банків та небанківських корпорацій спонукає по-новому оцінити взаємозалежність окремих країн, їхню конкурентоспроможність та здатність адаптуватися до викликів глобальної економіки. Тому цілком закономірним є посилення інтересу до вивчення дисциплін, що розкривають різні аспекти міжнародної фінансової діяльності. Курс "Міжнародні фінанси" — відносно нова навчальна дисципліна. Проте останнім часом він став невід'ємною складовою вивчення студентами проблем світової економіки, міжнародного бізнесу та міжнародних економічних відносин. У навчальних закладах, що готують спеціалістів з «Міжнародної економіки» та «Міжнародних економічних відносин», міжнародні фінанси є одним із головних нормативних курсів.

Сучасне розуміння сутності світових фінансів набагато ширше, ніж розгляд лише міжнародних валютно-фінансових відносин або тільки світових фінансових ринків. Це зумовлює необхідність інтегрованого підходу до висвітлення проблеми, основу якого становить аналіз взаємодії багатьох елементів світової фінансової архітектури, які прямо чи опосередковано пов'язані з рухом глобальних фінансових потоків. Важливою передумовою засвоєння студентами складних проблем сучасних світових фінансів є попереднє вивчення таких дисциплін, як фінансовий менеджмент, банківська справа, управління портфельними інвестиціями, фінансові ринки.

У дисципліні «Міжнародні фінанси» акцентується увага не тільки на загальних тенденціях трансформації світового фінансового середовища, а й на конкретних механізмах перерозподілу фінансових ресурсів у системі світового господарства, основних видах операцій на міжнародних фінансових ринках, інструментах фінансування міжнародної діяльності корпорацій, а також інституційній структурі сучасної світової фінансової системи. Логіка викладу передбачає поступове розкриття основних категорій міжнародних фінансів, перехід від загальних питань до конкретних механізмів фінансової техніки та фінансових рішень.

Метою курсу «Міжнародні фінанси» є формування знань у галузі міжнародних фінансів, механізмів та інструментарію прийняття рішень у валютній, кредитній та інвестиційній сферах на мікро- та макроекономічному рівнях.

Завдання дисципліни - вивчення сутності та елементів системи міжнародних фінансів; характеристика світового фінансового ринку та його сегментів; використання основних фінансових інструментів; дослідження особливостей фінансів транснаціональних корпорацій; визначення ролі України у світовій фінансовій сфері; окреслення проблеми заборгованості в системі міжнародних фінансів.

У результаті вивчення навчальної дисципліни «Міжнародні фінанси» студент повинен:

-  знати - основи міжнародних фінансових відносин; складові світового фінансового ринку; теорію валютних курсів,  міжнародної  фінансової  діяльності  комерційних  банків, форми фінансування міжнародної торгівлі; призначення і діяльність фінансових організацій та підстави валютного регулювання і валютного контролю в Україні;

- вміти - аналізувати основні економічні поняття, розкривати об’єктивні економічні зв’язки між предметами та явищами; розраховувати крос-курси валют; оцінювати рівень інвестиційної привабливості проектів; визначати результати угод при застосування фінансових інструментів на світовому фінансовому ринку; знаходити місце вивчених економічних понять в системі засвоєних знань; оцінювати практичний досвід реалізації міжнародних валютно-фінансових подій в Україні; застосовувати набуті знання в повсякденній діяльності.