Методи графічного зображення рослин

 

Необхідно ознайомитись із методими зображення рослин та зобразити один вид рослин трьома методами,згідно завдання.

 

Зелені насадження відіграють важливу роль у формуванні першої уяви щодо запроектованого об’єкта. Вони створюють відчуття масштабності. Допомагають правильно сприйняти композиційний задум проекту. Доповнюють зображення у стилізованому, нереальному вигляді.

Способи графічного зображення озеленення: конструктивний, силуетний, орнаментальний.

Конструктивний спосіб заснований на конструюванні каркасу рослини, її крони. Передає схему гілкування рослини. Відображає закономірності в її породі: виявляє кут відхилення гілок і певний ритм їх членування.

Для праці таким способом необхідно вивчити рослину в натурі і теоретично. Таким чином зображають рослинний світ в осінньо-зимовий період.

Силуетний спосіб. Це зображення дерев, яке утворює контур не освітлених предметів на світлому фоні. В ландшафтній архітектурі дерева утворюють зелені насадження: масові, одинарні або групи дерев. В архітектурній графіці це виражається однією лінією або суцільним фоном. Для цього знаходять характерний контур малюнку по периметру крони дерев. Крони дерев формують головну декоративну якість, утворюючи ефект розмаїтості. Поєднавши оригінальні деревні форми і навколишнє середовище віднаходимо принцип естетичної єдності, який відображає настрій і сприйняття ландшафтної композиції. Таким способом передають рослинний світ у весняно-літній (і допустимо - осінній) періоди.

Орнаментальний спосіб передає в зображенні дерев ритм розташування листя на гілках, які утворюють своєрідну листову мозаїку. Ця композиція залежить від величини листка і системи гілкування, тому що форма листка і крона дерева тотожні. При графічному виконанні таким способом необхідно звернути увагу на місце кріплення листків на стовбурі і до самої гілки дерева. Утворена орнаментальна композиція може бути підкреслена мозаїчним вкрапленням плодів або квітів породи дерева. Такий спосіб рослин найдоцільніший в інтер'єрі, екстер'єрі і на передньому плані перспектив об'єктів.

Вибір способу зображення залежить від творчого задуму автора.

Рис. 1 Приклади зображення дерев в плані

Рис. 2 – Умовні позначки різних видів рослин

Рис. 3 – Умовні позначки різних видів рослин

 

Найголовнішими для ландшафтної композиції й ландшафтної графіки декоративними якостями деревних рослин є величина й форма крони. Величина деревної рослини є об'ємним показником і залежить від розвитку крони й стовбура у висоту й ширину.

Першорядне значення мають показники висоти й ширина крони, які визначають форму крони. У деяких випадках рослини сприймаються не об'ємно, а як площина (виткі рослини, що покривають стіну будинку, або «стіна» зеленого масиву у відношенні до площини зеленого газону).

Форма крони є одним з найважливіших декоративних ознак деревних порід. Крони деревних порід формуються в трьох напрямках: вертикальному (близькому до напрямку стовбура), горизонтальному (перпендикулярно осі стовбура), діагональному (під кутом до осі стовбура). Співвідношеннями розвитку розгалуження й визначається в основному форма крони.

Важливою якістю деревних рослин є їхня маса (монолітність). Крона може бути масивною (щільною) або ж легкою, просвітчастою (ажурною). Дуже важливо зрозуміти закономірності багаторічного ритмічного зростання гілок, а через них – будову всього дерева. Необхідно знайти повторюваний ритм розгалуження, що індивідуальний для кожної породи. Це стосується й розташування листів на гілках. Конструкція дерева будується на основі чергування однотипних повторюваних елементів, на певній геометричній закономірності зломів ліній, різних за формою й довжиною