4.   Вертикальне озеленення

Результат пошуку зображень за запитом "вертикальне озеленення"Для захисту будинків, майданчиків для відпочинку та дитячих майданчиків від шуму, вітру і перегрівання використовується вертикальне озеленення, зручне тим, що воно здатне в порівняно корот­кий термін створювати щільне мальовниче покриття вертикальних стін (альтанок, підпірних стінок та інших споруд). Для цього виду озеленення використовуються виткі багаторічні рослини з різнома­нітними формами і кольорами плодів, фактурою і забарвленням лис­тя. Багато з них легко розмножуються. Ліани придатні і для ство­рення пергол, альтанок, тінистих алей, вони яскраво доповнюють і прикрашають підпірні мури, загороди.

Способи застосування:

·                     Для озеленення будівель. Таке використання рослин особливо популярно в Англії, де приватні будинки перетворюють за допомогою ліан, покриваючи ними одну зі стін будівлі. До переваг такого методу можна віднести те, що використання витких рослин допоможе приховати недоліки будови і оновити дизайн.

·                     Для створення мікроклімату. При використанні квітів і рослин можна не тільки прикрасити будинок, але і відрегулювати мікроклімат всередині приміщень влітку і навесні. Повиті плющем або виноградною лозою арки і альтанки будуть залишатися в тіні, рятуючи від палючого сонця. Крім того, зелена “завісу” з рослин знижує рівень шуму.

·                     0d3fd4d85944c96ab320ec7c4eda054f Вертикальне озеленення – які рослини і квіти використовувати? + відеоДля зонування. Квіти для вертикального озеленення можна успішно застосовувати, вирішивши зонувати територію в саду на дачі своїми руками. Приміром, альтанку можна відгородити від решти будівель невисокою живоплотом, яка може мати будь-які форми.

Для розміщення рослин вертикального озеленення потрібна установка спеціальних опор. Для плаваючих ліан це всілякі решітки, каркаси, трельяжі, шнури, планки. Для витких ліан опори не повинні прилягати щільно до стін, оскільки їм необхідний простір для віль­ного руху верхівки паростків. Товщина опор повинна бути не біль­шою, ніж 5-8 см, тобто не перевищувати діаметр обертання стебла, щоб ліана не сповзала з опори. Вертикальне озеленення надає дода­ткової виразності будинкам і фасадам. Необхідно пам'ятати, що за­стосування його особливо доцільне на південних і західних фасадах і на глухих кінцях будинків, бо воно запобігає перегріванню будин­ку і захищає від шуму. Однак деякі виткі рослини не рекомендуєть­ся висаджувати з південного і південно-західного боків споруд (ви­ноград лисячий, виноград Віча, виноград японський, плющ колхідний, горошок духмяний).