4. Вибір газонної травосуміші

 

Приступаючи  до влаштування газону, важливо  правильно вибрати газонну суміш  (склад газонної суміші). Найякісніший газон партерний. Його зазвичай влаштовують перед будинком і він служить свого роду  візитною карткою власника.  Партерний  газон  вимагає постійної турботи та уваги, і найголовніше, регулярної стрижки. Для більшості садівників такий газон недозволена розкіш, тому що догляд за ним вимагає занадто багато часу, якого зазвичай так не вистачає. Травосуміші для партерного газону зазвичай найдорожчі і в їх склад входять тільки вузьколисті злаки, що створюють ефект бархатисто-ніжного зеленого килима. Це, в першу чергу, мятлик луговий і вівсяниця червона. Вони ж, як правило, присутні і в травосуміші для звичайного газону (такі газонні суміші називають ще універсальними), але в поєднанні з іншими злаками, в тому числі широколистими. Широколисті злаки, наприклад райграс пасовищний, вважаються більш грубими і жорсткими, і чим більше їх вміст у травосуміші, тим нижче її якість, а відповідно і ціна. Тим, хто хоче мати звичайний газон хорошої якості, можна порадити не купувати газонні суміші, які містять великий відсоток насіння райграсу пасовищного.

Влаштовуючи газон, треба завжди подумати про те, для чого він призначений. Якщо на присадибній ділянці, де діти схильні до рухливих ігор, необхідно обирати для газону травосуміш зі злаків, стійких до витоптування. Екстремальне навантаження витримують так звані спортивні газони, але вони вимагають занадто частого скошування, що приносить задоволення далеко не кожному садівникові. Тому в місцях інтенсивного руху можна посіяти універсальну газонну суміш. Головне тільки, щоб місце для такого газону було досить сухим і добре освітлювалося сонцем.

Є газони і для ледачих: вони не вимагають регулярного скошування, а крім того, радують око не тільки своєю зеленню, але й квітами. Це так звані лугові і мавританські газони. До  складу травосуміші для мавританського газону крім насіння злаків входять насіння багаторічних і однорічних квітів. Бажано, щоб останніх не було занадто багато, інакше ваш квітучий килим може на наступний рік зблякнути. З луговим газоном це навряд чи трапиться: адже він являє собою по суті справи облагороджену ділянку лугу. Наші дії зводяться до того, щоб своєчасно виполювати найбільш злісні бур'яни, наприклад, кропиву, щавель, чортополох, підсаджуючи на їх місце ті рослини, які, на вашу думку, прикрасять своєю присутністю зелену галявину. І луговий, і мавританський газони треба все ж час від часу скошувати, але робити це можна не з гнітючою регулярністю, а 1-2 рази за сезон, бажано після обсіменіння квітів.