4.3. Веб-технології віддаленого керування

 

Віддалене керування комп’ютером через Інтернет – це можливість використовувати комп’ютер з будь-якої точки світу так, як працювати безпосередньо за ним. Скрізь, де є Інтернет, з’являється можливість підключатися до офісного або домашнього комп’ютера і використовувати всі його можливості для вирішення різних завдань.

 

Застосування віддаленого керування

 

ü     Для отримання доступу до офісного комп’ютера або файл-сервера з дому, або з іншого офісу. Ви зможете користуватися повним набором програм на своєму робочому комп’ютері з будь-якого місця, мати доступ до своїх документів і вести офісну роботу навіть з кафе. Подібний тип віддаленого керування комп’ютером через Інтернет активно використовується бізнесменами, що часто мають відрядження. Просто не вимикайте офісний комп’ютер – і він буде «з вами» скрізь, де є вихід в Інтернет.

ü     Для керування критичними комп’ютерами, що працюють в складних мережах, наприклад, серверами. Віддалене керування комп’ютером через Інтернет дозволяє системному адміністратору постійно мати доступ до ресурсу, на збої в роботі якого повинна слідувати негайна реакція.

ü     Для роботи з віддаленими комп’ютерами і мережами через віддалений робочий стіл. Завдяки можливості керування через Інтернет, технічні фахівці мають можливість обслуговувати будь-які системи, що знаходяться в різних точках світу. Один системний адміністратор, наприклад, може налаштувати комп’ютери відразу в кількох містах: це дуже зручно для компаній, що мають велику мережу філій або складну інформаційну інфраструктуру.

ü     Для проведення веб-семінарів або дистанційного навчання. Можливість безпосередньо працювати на комп’ютері викладача або ж можливість викладача бачити всі дії учня і допомагати йому.

ü     За допомогою мобільного комп’ютера (ноутбука, нетбука, планшета IPad) з виходом в Інтернет можна здійснювати віддалене керування домашнім комп’ютером, перевіряти пошту, планувати завдання і користуватися документами та програмами.

 

Організація віддаленого керування

 

Практично всі сучасні операційні системи мають вбудовані функції керування віддаленим робочим столом. Проте, скористатися ними вдається далеко не завжди. Адже для того, щоб ці функції запрацювали, необхідно заздалегідь налаштувати комп’ютер. Не кожен користувач зможе це зробити самостійно. Крім того, в багатьох користувачів на це елементарно немає прав, а з системним адміністратором домовитися вдається не завжди.

 

Для організації віддаленого доступу та керування слід:

1)        Встановити спеціальну програму на комп’ютер, який буде керованим. Ця програма дозволяє захистити дані, забезпечити конфіденційність обміну інформацією, а також правильність і надійність авторизації. Керувати своїм комп’ютером може лише власник, а інформація буде надійно захищена.

2)        Залишити керований комп’ютер включеним і під’єднаним до мережі для віддаленого керування комп’ютером. Це цілком нормальний стан для сервера, але психологічно незвичний для домашнього комп’ютера. Згодом, його можна вимкнути в любий час, використовуючи віддалене керування (remote dekstop).

3)        Використати програму або мережний сервіс на комп’ютері, з якого буде здійснено доступ. Технічно можливим є під’єднання з Інтернет-клубу, з нетбука або з мобільного телефону.

 

VNC-системи (Virtual Network Computing)

 

VNC-система – це система віддаленого доступу до іншого комп’ютера, що використовує протокол RFB (Remote Frame Buffer). Керування здійснюється шляхом ретрансляції вмісту екрана через комп’ютерну мережу.

Системи VNC є платформонезалежними: VNC-клієнт (VNC viewer), що запущений на одній операційній системі, може підключатися до VNC-сервера, що діє на іншій операційній системі. Реалізація клієнтської і серверної частини існує майже для всіх операційних систем.

До одного VNC-сервера синхронно можуть поєднуватися кілька клієнтів. Найчастіше VNC-системи використовують для технічної підтримки і доступу з дому до комп’ютера на роботі.

Популярними VNC-системами є TeamViewer, TightVNC, Logmein, CrossLoop, AMMYY Admin, ShowMyPC та інші.