Аналого-цифровий перетворювач - електронний пристрій, що приймає вхідні аналогові сигнали та генеруює відповідні їм цифрові сигнали, придатні для обробки мікропроцесорами та іншими цифровими пристроями.

Блокінг-генератор – це однокаскадний підсилювач із трансформаторним позитивним зворотним зв'язком, який призначений для генерування потужних прямокутних імпульсів з дуже великою щілинністю і тривалістю від часток мікросекунди до часток мілісекунди.

Буферна пам’ять - запам’ятовуючий пристрій для тимчасового збереження інформації, необхідної для узгодження асинхронно працюючих пристроїв мікропроцесора.

Варикап – діод, в якому використовується залежність ємності р-n переходу від зворотної напруги і який призначений для застосування в якості елемента з електрично-керованою ємністю.

Відеоімпульс – це імпульс у колі постійного струму.

Дешифратор (декодер) – це комбінаційний пристрій, який призначений для перетво­рення кодованих двійкових вхідних сигналів у сигнали керування виконавчими пристроями, пристроями відображення інформації і т.п.

Діод - напівпровідниковий прилад з односторонньою провідністю.

Драйвер  - програма що реалізує обмін частин інформації між основною та зовнішньою пам’яттю ЕОМ.

Електронний підсилювач - пристрій, призначений для посилення потужності електричного сигналу без спотворення його форми і частоти (для лінійного підсилювача).

Запам’ятовуючий пристрій (ЗП) – виріб, який реалізує пам’ять.

Зворотний діод – це діод з критичною концентрацією домішок, в якому електрична провідність при зворотній напрузі внаслідок тунельного ефекту значно вища, ніж за прямої напруги.

Імпульс – це короткочасна зміна напруги (струму) в елек­тричному колі від нуля до деякого значення, тривалість якої сумірна або менша за тривалість перехідних процесів у цьому колі.

Інтегральна мікросхема (ІМС) – це електронний прилад із висо­кою щільністю пакування електрично-зв'язаних елементів, що виконує деяку функцію обробки або перетворення електричних сигналів і який, з точки зору конструктивно-технологічних та експлуатаційних вимог, є одним цілим.

Інтерфейс – сукупність уніфікованих технічних і програмних засобів, необхідних для підключення зовнішніх пристроїв. Він забезпечує перетворення сигналів мікропроцесора у сигнали, що сприймаються зовнішніми пристроями і навпаки та являє собою апаратні засоби та набір програм передачі даних.

Компаратор – це електронний пристрій, призначений для порівняння на­пруг.

Лічильник імпульсів  - цифровий прилад призначений для знаходження суми або різниці послідовностей вхідних імпульсів. В мікропроцесорній техніці використовується для формування адресів команд та даних.

Магнітодіод – це діод, в якому використовується зміна ВАХ під дією магнітного поля.

Мікроконтролер – це пристрій управління, виконаний на основі мікропроцесорного набору або мікропроцесорної інтегральної мікросхеми, що працює по жорсткому алгоритму з обмеженим набором вхідних сигналів.

Мікрооперація  – перетворення інформації, що виконується за один такт роботи операційного автомата.

Мікропрограмування   метод проектування і реалізації функцій керування системи обробки даних, заснований на послідовності керуючих сигналів, які служать для інтерпретації фіксованих або динамічно змінюваних операцій обробки даних.

Мікропроцесор – програмно-керівний пристрій, який забезпечує процес обробки цифрової інформації та управління ним, побудований на одній або декількох інтегральних мікросхемах.

Мікропроцесорна електронно-обчислювальна машина (мікро-ЕОМ) – цифрова електронно-обчислювальна машина з інтерфейсом вводу-виводу, яка складається із мікропроцесора, напівпровідникової пам’яті і, за необхідності, пульта управління і джерела електроживлення, об’єднаних загальною несучою конструкцією.

Мікропроцесорна інтегральна схема – інтегральна мікросхема, яка виконує функцію мікропроцесора (мікроконтроллера) або його частини.

Мікропроцесорна секція – мікропроцесорна інтегральна мікросхема, яка реалізує частину мікропроцесора та володіє засобами простого функціонального об’єднання з однотипними або іншими мікропроцесорними секціями для побудови закінчених мікропроцесорів, мікроконтроллерів або мікро-ЕОМ.

Мікропроцесорний комплект – сукупність мікропроцесорних та інших інтегральних мікросхем, сумісних за архітектурою, конструктивних виконанням та електричними параметрами і які забезпечують можливість спільного застосування.

Мікропроцесорні засоби і системи – це сукупність пристроїв обчислювальної і управляючої техніки та їх функціонально та конструктивно закінчених складових частин, що створюють на основі мікропроцесорних інтегральних мікросхем.

Мультивібратор – це релаксаційний автогенератор напруги прямокутної форми (релаксаційний – такий, що різко відрізняється від гармонійного – синусоїдного; автогенератор – пристрій, що генерує незатухаючі коли­вання без запуску ззовні і не має стійких станів).

Мультиплексор  цифровий пристрій комбінаційного типу, призначений для перетворення цифрового коду, заданого в паралельній формі у послідовний код. Мультиплексори мають m+2m входів та один вихід, де m – число адресних входів, а 2m – число інформаційних входів.

Однокристальна мікросхема – управляюча мікропроцесорна система, виготовлена у вигляді однієї великої інтегральної мікросхеми.

Однокристальний мікропроцесор – мікропроцесор, який виготовлений у вигляді однієї великої інтегральної мікросхеми.

Операнд - елемент даних, над якими виконується операція.

Оперативно запам’ятовуючий пристрій (ОЗП) – внутрішній запам’ятовуючий пристрій, який забезпечує можливість оперативної зміни інформації, який використовується для запису, зберігання та видачі інформації, в тому числі під час виконання програми, і які мають довжину циклу звертання, співмірну з довжиною циклу виконання мікропроцесором основних операцій.

Операційний підсилювач – це підсилювач постійного струму, виконаний на ІМС, що має високий коефіцієнт підсилення, два входи і один вихід.

Оптоелектронний прилад – напівпровідниковий прилад, який перетворює електричні сигнали на оптичні (променеву енергію), та передає цю енергію індикатором або фотоелектричним перетворювачам.

Оптрон – це напівпровідниковий прилад, в якому конструктивно об’єднані джерело та приймач випромінювання, який має між собою певний оптичний та електричний зв'язок.

Пам’ять електронної обчислювальної машини – функціональна частина ЕОМ, призначена для запам’ятовування і (або) видавання даних. За функціональним призначенням пам’ять може бути оперативна, буферна і т.д.

Підсилюючий каскад - найпростіший електронний пристрій, що забезпечує підсилення електричного сигна­лу.

Постійно-запам’ятовуючий пристрій (ПЗП) – запам’ятовуючий пристрій з незмінним вмістом пам’яті. В напівпровідникові ПЗП інформація записується в процесі виготовлення мікросхеми шляхом відповідного з’єднання запам’ятовуючих елементів на поверхні кристалу.

Програмуючий постійно-запам’ятовуючий пристрій – постійно запам’ятовуючі пристрої, в які інформація заноситься один раз користувачем не в складі вибору і не може бути змінена пізніше.

Радіоімпульс -  короткочасний пакет високочастотних коливань, обвідна якого має форму відео імпульсу.

Регістр – цифровий пристрій, призначений для запам'ятовування і зберігання інформації, представленої у вигляді багаторозрядних двійкових чисел (двійкового коду) та їх видачі за зовнішньою командою – це елементи короткочас­ної (оперативної) пам'яті. Характеризується високою швидкістю запису-читання.

Репрограмуючий постійно запам’ятовуючий пристрій– постійно запам’ятовуючий пристрій, в якому інформація може не один раз змінюватись за допомогою спеціальних засобів стирання та запису. Інколи такі ПЗП називають також “перетворюючі ПЗП”.

Світлодіод напівпровідниковий діод, що перетворює енергію електричного поля в нетеплове оптичне випромінювання.

Серія інтегральних мікросхем (серія) – сукупність типів інтегральних мікросхем, які можуть виконувати різні функції, мають єдине конструктивно-технологічне виконання і призначені для спільного застосування.

Стабілітрон - напівпровідниковий діод, на якому на­пруга в зоні електричного пробою майже не зале­жить від струму.

Тензодіод – це напівпровідниковий діод, в якому використовується зміна ВАХ під дією механічної деформації.

Тиристор – це напівпровід­никовий прилад, що має багатошарову структуру і ВАХ якого має ділян­ку з негативним опором.

Транзистор - електроперетворювальний напівпровід­никовий прилад, який має один або декілька р-n переходів, три або більше виводів і здатний посилю­вати потужність електричного сигналу.

Тригер – це спусковий імпульсний пристрій з позитивним зворотним зв'язком, що має два сталих стани рівноваги і може переходити із одного стану в інший під дією сигналу, що перевищує поріг спрацьовування пристрою.

Тунельний діод – це напівпровід­никовий при­лад, у якого специфічний тунельний ефект призводить до появи на ВАХ за прямої напруги ділянки негатив­ної провідності.

Фотодіод – фотоелектричний прилад з внутрішнім фотоефектом, який полягає у тому, що під дією світлової енергії відбувається іонізація атомів основної речовини та домішки.

Цифро-аналоговий перетворювач – електронний пристрій, що перетворює вхідні цифрові сигнали у вихідні аналогові.

Цифровий сигнал - сигнал, який формується на базі послідовності однотипних імпульсів.

Шинний драйвер  - схема підсилення сигналів для підвищення навантажувальної здатності шини.

Шинний інтерфейс  – комплекс апаратних засобів, що забезпечують зовнішній інтерфейс та керування системною шиною.

Шифратор (кодер) - призначений для перетворення напруги високого рівня на одному з m входів у паралельний двійковий код, що формується на n виходах. Кількість входів (m) і виходів (n) пов'язані між собою співвідношенням m=2n.