Керівництво з вивчення дисципліни

 

Успішне вивчення дисципліни «Управлінський облік І» реалізується в процесі вивчення теоретичного блоку та закріплення його основних положень через опрацювання завдань з практичного блоку дисципліни. Заключний етап підготовки включає можливість самоперевірки через виконання тестових завдань, розміщених в окремому блоці курсу.

Теоретичний блок дисципліни структурований тематично згідно робочої програми, розробленої на основі Освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня галузі знань 07 Управління та адміністрування спеціальності 071 «Облік і оподаткування», яка розроблена на основі Стандарту вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти» №1260 від 19.11.2018 р. Запропоновані теми завершуються питаннями для повторення та переліком основної літератури.

Курс «Управлінський облік І» складається з двох змістових модулів. Перший модуль включає теми 1-5, а другий – теми 6-9.

Практичний блок дисципліни структурований тематично та складається з дев’яти тем: управлінський облік як інформаційна система; класифікація і поведінка витрат; облік і контроль витрат на виробництво продукції (робіт, послуг); облік і розподіл непрямих витрат; облік витрат комплексного виробництва; система обліку і калькулювання за повними витратами; система обліку і калькулювання за змінними витратами; система обліку і калькулювання за нормативними витратами; аналіз взаємозвязку «витрати-обсяг-прибуток».

Практикум передбачає закріплення вивченого матеріалу, а також виконання практичних завдань та лабораторних робіт. За допомогою цих завдань здобувачі мають можливість глибше пізнати певні теоретичні положення та зрозуміти аспекти їх практичного застосування. Усі запропоновані теми включають основні поняття, контрольні запитання та тематику рефератів.

Самостійна робота передбачає вміння самостійно працювати з різноманітними джерелами інформації; здійснювати пошук інформації за відповідною темою; систематизувати та узагальнювати матеріал; робити висновки чи формулювати рекомендації щодо вирішення певних проблем управлінського обліку у різних галузях економіки.

Структура курсу передбачає можливість перевірити рівень засвоєння навчального матеріалу за допомогою інтерактивного тестування. Тестові завдання містять лише одну вірну відповідь.

Тестові завдання розроблені для:

-      самоперевірки засвоєння вивченого матеріалу з кожної теми;

-      для модульного та підсумкового контролю.