ІІ. КОМПЛЕКСНЕ ПРАКТИЧНЕ ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ

 

 

İntensiv Data Analitika kursu, kurslar telim kurslari - XiDMETLER.AZ

 

1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

 

Комплексне практичне індивідуальне завдання (КПІЗ) – це вид індивідуальної позааудиторної роботи студента, метою якого є самостійне вивчення частини програмного матеріалу, систематизація, поглиблення, узагальнення, закріплення та практичне застосування знань студента з навчального курсу та розвиток навичок самостійної роботи.

КПІЗ – це завершена практична робота в межах навчальної програми курсу, яка виконується на основі знань, умінь та навичок, отриманих під час лекційних і практичних занять.

Метою КПІЗ є оволодіння навичками самостійного вивчення програмового матеріалу, систематизація, узагальнення, закріплення та практичне застосування знань з навчального курсу, стимулювання творчості студентів, закладання підвалин для їх подальшої науково-дослідної роботи.

Для того, щоб написати змістовну роботу, студент повинен глибоко опрацювати наукові та нормативно-правові документи, статистичні дані тощо.

Завдання для КПІЗ видається студентам у перші два тижні навчання. Вони виконують його впродовж семестру відповідно до встановлених графіків.

КПІЗ складається з шести етапів-завдань та оцінюється за 100-бальною шкалою і складає 20 % підсумкового бала з дисципліни.

 

При виконанні КПІЗ здобувачі повинен показати:

§     навички розв’язування неординарних аналітичних завдань фахового та прикладного характеру;

§     використання прикладних систем оброблення даних під час дослідження соціально-економічних систем (MS Word, MS Excel, MS РOWERРOINT);

§     навички правильного підбору системи аналітичних методів та інструментів в залежності від мети та завдань аналітичного дослідження. проведення аналітичної роботи;

§     вміння інтерпретувати, візуалізувати, донести та переконати умовного замовника аналітичного дослідження у високій «цінності» та доцільності використання на практиці отриманих результатів.

 

2. ЗМІСТ КПІЗ

 

1. Користуючись даними Статистичного щорічника України або веб-сайту Державної служби статистики України, або інших, доступних здобувачеві джерел, створити у MS Excel статистичну сукупність з 25-30 одиниць.

2. Кожну одиницю сукупності охарактеризувати не менше як двома атрибутивними та не менше як чотирма кількісними ознаками (між кількісними ознаками повинна передбачуватись гіпотетична залежність чи взаємозв’язок).

3. Погодити суть та наповнення таблиці з викладачем, що веде практичні заняття. Після узгодження та отримання дозволу приступити до п. 4 КПІЗ.

4. Визначити мету та основні завдання аналітичного дослідження.

5. Провести аналітичну оцінку сукупності в цілому, при цьому:

§     для характеристики стану та рівня ознак використати абсолютні та середні (моду та медіану) величини;

§     порівняти варіацію показників за наявними ознаками;

§     оцінити аналітичну надійність розрахованих показників.

6. Провести групування та кластерний аналіз ознак статистичної сукупності.

7.  Провести кореляційно-регресійний аналіз.

 

3. ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ЕТАП КПІЗ

 

Результати дослідження представити у вигляді «Аналітичної записки» у текстовому редакторі  MS Word (допоміжні розрахунки, що здійснені у MS Excel представити у додатках до аналітичної записки).

 

Аналітична записка КПІЗ повинна містити наступні розділи:

1. Титульний аркуш (Додаток А).

2. Перелік умовних позначень (за необхідності).

3. Анотація та ключові слова (українською та іноземною мовами)

4. Зміст. Відбиває назви розділів (параграфів тощо).

5. Вступ.

6. Основна частина:

§     Розкриває отримані здобувачем результати у контексті поставлених мети та основних завдань аналітичного дослідження.

§     Відповідає пунктам завдання КПІЗ.

§     Викладення матеріалу супроводжується таблицями (Додаток Б), ілюстраціями, схемами, діаграми (Додаток В) тощо.

7. Висновки.

У висновках указують результати, отримані при проведенні дослідження, пропозиції або рекомендації щодо вирішення поставленого завдання відповідно до результатів дослідження.

8. Бібліографічні посилання.

9. Додатки.

 

Вимоги до оформлення записки:

1. Оформлення записки: формат А-4; поля – верхнє, нижнє – 2 см, ліве – 3 см, праве 1,5 см;   шрифт – Times New Roman; кегль – 14; міжрядковий інтервал – 1,5; стиль – Normal; орієнтація – книжкова.

2. Загальний обсяг тексту «Аналітичної записки» КПІЗ обумовлений вмінням студента обґрунтовувати актуальність, сформулювати мету та завдання, що будуть вирішені в КПІЗ, на підставі визначених об’єкту та предмету дослідження:

§     знайти та обґрунтувати вирішення завдань;

§     провести аналітичну інтерпретацію отриманих показників;

§     сформулювати висновки та пропозиції з досліджуваної проблеми або завдань.

 

Форма подання «Аналітичної записки»:

§     Файл у текстовому редакторі  MS Word подається на платформі Moodle

(порядок подачі поданий у Додаток Д);

§     Ім’я файла – Ковальчук П.П._ФБС-21_КПІЗ.

 

Захист КПІЗ:

§     Індивідуальний захист проведених розрахунків відбувається в останній тиждень семестру у години, виділені для індивідуальної роботи.