ТЕМА 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА
1.1. Суть поняття «організація виробництва»
Невід’ємною частиною будь-якого способу виробництва є його організація. Як і саме виробництво вона змінюється і удосконалюється з мірою розвитку. Об’єктом організації виробництва є конкретне підприємство, як складна виробнича система. Найбільш ефективним виробництво стає тоді, коли воно базується на прогресивних системах організації виробництва і праці, а також управління ним.
Термін «Організація виробництва» означає внутрішнє упорядкування і координування всіх матеріальних і трудових елементів виробництва, спрямованих на отримання позитивного результату в діяльності підприємства і задоволення потреб суспільства.
Суть організації виробництва полягає у забезпеченні взаємодії всіх елементів виробничого процесу на підприємстві, встановленні взаємозв’язків і узгодженні дій всіх учасників виробництва з метою випуску конкурентоспроможної продукції з мінімальними трудовими і матеріальними затратами.
Методи і форми організації виробництва істотно залежать від технологічного профілю підприємства. Тому завдання організації виробництва можуть бути успішно вирішені лише на основі глибоких знань техніки, технології і характеру виробництва.
Організація виробництва розглядається як наука –тобто система знань, і як процес, що має свою відповідну технологію, форми і методи протікання.