АНОТАЦІЯ

з навчальної дисципліни

"Дослідження операцій"

 

 

Наука та практика завжди приділяли  багато уваги питанням організації і управління складними організаційними системами. Це обумовлено, з одного боку, значним збільшенням масштабу і вартості заходів, що здійснюються в організаційних системах, а , з іншого боку, широким застосуванням для вирішення цих задач найсучасніших інформаційних технологій, що обумовлює в свою чергу можливість значного ускладнення задач, яки вирішуються, і удосконалення якості їх розв’язання.

Усі ці обставини обумовили розвиток спеціальних наукових методів, об’єднаних загальною назвою “Дослідження операцій”. Цій напрямок  присвячений розробці та практичному застосуванню найбільш ефективних методів прийняття рішень і управління процесами в організаційних системах, тобто основною метою дослідження операцій є кількісне обґрунтування рішень по організації управління.

Метою курсу є опанування сучасними методами дослідження операцій вивчення систем планування управління, ознайомлення з теоріями ігор і статистичних рішень, управління запасами в ринкових умовах.

Завдання курсу полягає у вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту швидше і вірніше визначати придатність тих або інших методів і алгоритмів їх реалізації до рішення конкретних практичних задач по раціональній системі планування управління, одержати знання про сучасний стан та тенденції застосування сучасних інформаційних технологій при системі планування управління.

Після вивчення цієї дисципліни студент має знати:

-          основні методи дослідження операцій, що є найбільш поширеними при системі управління;

-          методи прийняття управлінських рішень в умовах невизначеності згідно з прийнятим критерієм оптимізації.

Студент повинен вміти:

-          вибирати оптимальне (або близьке до нього) рішення певної системи управління серед множини можливих рішень;

-          розв`язувати різноманітні задачі, пов`язані з управлінняи запасами підприємства;

-          визначати оптимальні складські запаси і режими їх транспортного обслуговування з урахуванням характеру дії основного виробництва.