Проектування дитячих комплексних майданчиків

 

Запроектувати дитячий комплексний майданчик з урахуванням усіх нормативних вимог. Робоче креслення виконати в масштабах 1:100 - 1:200. На кресленні приввести відомість обладнання й малих архітектурних форм.

 

Площа дитячого комплексного майданчика складає від 300 до 900 м2 і більше залежно від кількості та видів обладнання.

Форма майданчика залежить від форми обладнання й може мати різну конфігурацію геометричну, мальовничу, комбіновану, але не повинна мати гострих кутів, незручних для розміщення обладнання і малих архітектурних форм. Обриси майданчика повинні бути підпорядковані основній планувальній структурі даної території та обладнанню майданчика.

Проектування комплексного дитячого майданчика треба починати з визначення функцій, які нестиме майбутній майданчик.

При виборі й розміщенні обладнання дитячих майданчиків слід ураховувати, що воно повинно відповідати фізичним і духовним можливостям дитини, задовольняти їх потреби й стимулювати розвиток їх здібностей.

При розміщенні обладнання слід ураховувати:

• зонування майданчика за функціональним використанням його території, виділяючи зони різних видів ігрового обладнання (рис. 2);

• ступінь небезпеки деяких видів обладнання (гойдалки, каруселі, гігантські кроки та ін.) Для використання цієї умови необхідно намітити небезпечні й робочі зони навколо кожного з видів такого обладнання й малих архітектурних форм. При цьому ширина проходу повинна дорівнювати ширині двох смуг руху дитини плюс, 20 см з кожного боку від небезпечної зони, що забезпечить вільний та безпечний підхід до всіх елементів майданчика.

• можливість використання обладнання в зимовий час. Наприклад, улаштовуючи гірку для з’їзджання, необхідно спрямовувати її лоток на вільну від обладнання частину майданчику чи в бік галявини, розташованої поруч, можна також розташувати гірку на штучному пагорбку, насипу; при влаштуванні каруселі забезпечують в радіусі 3-5 м кільцевий майданчик для влаштування санкової каруселі.

Тематика майданчиків повинна бути найрізноманітнішою. Слід увраховувати, що найбільшої уваги заслуговує проектування ігрових майданчиків для дітей дошкільного віку. Тому ігрове середовище повинно мати яскраву тематичну спрямованість.

Діти прагнуть до активної взаємодії зі своїм оточенням, віддають перевагу будівництву свого власного світу. Таке середовище може бути організовано за сюжетом дитячої казки, умовному сюжеті. Структурну схему тематичної організації ігрового середовища показано на рис. 3.

Крім основних функціональних мікрозон на всіх майданчиках необхідна вільна від обладнання рекреаційна зона. Територія такої зони становить 30-40% від загальної площі майданчика.

Для зручності перебування на майданчику влаштовують лави з навісами, перголами, альтанки, ліхтарі та інші малі архітектурні форми утилітарного призначення.

По закінченні даного етапу підбирають і розміщують обладнання й малі архітектурні форми. Після цього уточнюють конфігурацію майданчика. Передбачають можливість зміни рельєфу, що диктується зовнішніми й внутрішніми умовами. Добирають тип покриття залежно від видів обладнання й санітарно-гігієнічних вимог.

Описание: Результат пошуку зображень за запитом "дитячий ігровий майданчик план"

.

Рис. 1 – Класифікація дитячого ігрового обладнання

Дитячі ігрові майданчиків повинні мати покриття із спеціальних сумішей, для деяких видів обладнання можна застосовувати декоративну плитку. Як екологічно чистий можна запропонувати стійкий до витоптування газон, але це не завжди можливо. Застосування асфальтобетонного чи іншого покриття з застосуванням бітуму не бажано.

Робоче креслення виконують в масштабах 1:100 - 1:200. На кресленні приводять експлікацію обладнання й малих архітектурних форм.

Описание: Результат пошуку зображень за запитом "дитячий ігровий майданчик план"

 

 

Умовні позначення обладнання майданчиків