Тема: Розробка токарної операції на обробку ступінчатого вала

Мета: Навчитись розробляти токарну операцію по обробці ступінчатого вала.

Зміст роботи: Проектування токарної операції по обробці ступінчатого вала.

Технологічна оснастка, вихідні матеріали та дані:

Токарно-гвинторізний верстат моделі 1616, 16К20 або аналогічні.

Технологічна оснастка:

 Самоцентруючий патрон, поводковий патрон, хомутики різних розмірів, жорсткі центри М4 і М5, обертальні центри М5 і М6.

Допоміжні інструменти: патрон для центруючого свердла; різальні інструменти (різці: підрізний, прохідний, упорний, канавочний, фасочний, свердло центруюче); вимірювальні прилади (штангенциркулі, мікрометри з ціною поділки 0-25 та 25-50, шаблони, скоби, зразки шорсткості, вимірювач биття, індикатор на стійці).

Заготовка для вала.

Типовий технологічний процес виготовлення вала.

Порядок виконання роботи:

1. Проектування операцій починаємо з аналізу поверхонь деталі по заданому операційному ескізу.  Аналізуємо матеріал і його механічні властивості, вид заготовки, її масу і габаритні розміри; координуючий розмір та його точність і параметри шорсткості до і після операції, а також технічні вимоги, що пред’явлені до деталі, та зв’язані з поверхнею, що обробляється; об’єм випуску деталей в рік або вказівка на тип виробництва.

В підсумковому аналізі робимо обґрунтований вибір методу обробки площини (або паза) деталі та показати його переваги та недоліки.

2. Вибір типу та моделі верстата проводимо по каталогам верстатів, технологічним довідникам, керуючись міркуваннями

про відповідність змісту операції можливостями верстата, а також економічними міркуваннями. Дані про верстат вносять у відповідні графи ОК.

3. При встановленні змісту і структури операції сформулюємо її найменування і зміст у відповідності до ГОСТ 3.1702-79 для запису операції в ОК.

4. Вибір технологічної оснастки – важлива частина проектування верстатної операції. При цьому проводимо вибір допоміжного інструмента для закріплення різального інструмента, верстатного пристосування для закріплення заготовки, що обробляється, різального інструмента та вимірювальних засобів – вимірювальних інструментів, а при необхідності і контрольних пристосувань для контролю розмірів і параметрів шорсткості.

5. Вибираємо режими різання.

6. Розраховуємо норми часу на операцію. Основний Тосн і допоміжний Тдоп час на кожен перехід вносимо у відповідні рядки і графи ОК. При цьому дані про розрахункову довжину Lрозр, хвилинну подачу столу Sхв, число робочих ходів і та основний час розраховуємо по формулі.

Данні про штучний час операції Тшт і про підготовчо-заключний час, віднесений до однієї операції Тпз, вносимо в операційну карту (ОК) в кінці рядка, відповідної операції, що розглядається.

 

Зміст звіту:

Назва роботи.

Вихідні матеріали та їх аналіз.

Зміст операції, з додатком операційного ескізу.

Методи контролю вала.

Графічна частина роботи.

Література.

Висновки.