АНОТАЦІЯ

дисципліни «ЛОГІСТИЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ»

 

У сучасних умовах ринкової економіки перед підприємством постає проблема вибору найбільш ефективного засобу управління. Ріст стратегії логістики у формуванні стратегії підприємства дає підстави для використання логістичного менеджменту, який позначає менеджмент у логістичних системах на основі теорії логістики.

Предметом вивчення «Логістичного менеджменту» є загальні закономірності розвитку логістичних систем, методи системного аналізу, що застосовуються у підготовці й обґрунтуванні рішень по складним проблемам економічного характеру, віднесених до особливостей виробничо-логістичної діяльності підприємства, особливості й тенденції управління та оптимізація матеріальних потоків.

Головною метою викладання дисципліни «Логістичний менеджмент» є оволодівання теоретичними знаннями з питань логістичного менеджменту, активним інтегруючим потенціалом, здатним зв’язати воєдино і покращити взаємодію між базовими функціональними сферами: постачання, виробництвом, маркетингом, дистрибуцією, організацією продажу та набуття практичних вмінь і навичок щодо використання логістичного менеджменту для підвищення стійкості підприємства, координації дій та вирішення конфліктних ситуацій.

Завдання дисципліни – вивчення теорії та методологічних засад логістичного менеджменту, засвоєння практичних навичок логістичного управління підприємством у конкурентному середовищі, формування вмінь ефективного управління логістичними потоками.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати: основні принципи логістичного підходу, концепцію та методологію логістики; особливості логістичного менеджменту та його місце в системі менеджменту фірми; передумови створення та особливості функціонування логістичних систем; функціональні області логістики; інформаційне, технічне, організаційне, правове забезпечення логістичного підходу до управління фірмою з метою економії трудових, матеріальних, грошових та енергетичних ресурсів, підвищення ефективності управління на різних рівнях, забезпечення необхідної якості споживчих благ, тенденції розвитку глобальної логістики.

Студент повинен вміти: організовувати спільну діяльність підрозділів підприємства по ефективному просуванню продукції в ланцюгу «закупки сировини - виробництво продукції - розподіл - збут - споживання» на основі інтеграції і координації операцій і функцій; проектувати створення логістичної системи та визначати оптимальні параметри її функціонування; проводити правильний вибір постачальника та умов поставки, транспортних засобів та шляхів доставки, координувати процеси поставки з виробничими процесами, визначати раціональні рівні запасів та умови їх зберігання; управляти інформаційними та фінансовими потоками, узгоджувати їх з матеріальними та потоками послуг.

Електронний навчальний посібник з курсу «Логістичний менеджмент» включає:

1. Нормативну складову – на основі якої будується навчальний процес з дисципліни, і яка складається з відомостей про автора, анотації дисципліни, методичних рекомендацій щодо роботи з курсом; робочої програми з дисципліни.

2. Навчальну складову, що містить:

-                         теоретичний блок, призначений для викладу структурованого лекційного матеріалу з дисципліни «Логістичний менеджмент» і включає 6 тем;

-                         практикум – є віддзеркаленням практичних занять, сприяє набуттю практичних навичок студентами, закріпленню і розширенню знань на основі теоретичної тематики;

-                         індивідуальні завдання для студентів для поглибленого вивчення матеріалу дисципліни;

-                         перелік літератури – широкий спектр різноманітних методичних матеріалів і засобів, містить публікації відомих вчених за матеріалом дисципліни, виклад відмінних від загальноприйнятих поглядів на проблеми навчальної дисципліни окремих авторів;

-                         глосарій  – словник термінів;

-                         дидактичні матеріали.

3. Контролюючу складову, яка включає тестові завдання для інтерактивного тестування, що доступні тільки в електронному вигляді і містять матеріали для підсумкового оцінювання знань студентів.

Кожна тема теоретичного блоку дисципліни завершується запитаннями для самоконтролю і переліком літератури для більш глибокого самостійного опрацювання тематики. Зверніть увагу на приклади розв’язку типових завдань у практичному блоці та необхідність їх розв’язку самостійно  для закріплення матеріалу.

Курс «Логістичний менеджмент» розроблений д.е.н., професором, завідувачем кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Луцького НТУ Ковальською Любов Леонідівною та к.е.н., доцентом кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Луцького НТУ Оксенюк Катериною Ігорівною.