РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ*

 

 

ННД.09 Технічна експлуатація автомобілів’’________

(шифр і назва навчальної дисципліни)

 

напрям підготовки______6.070106 “Автомобільний транспорт”___________

 

 

 

 

 

2018 – 2019 навчальний рік

 

 

* Частина робочої програми щодо технологічного розрахунку ПАТ (модуль 2)


 

 

Розробник: старший викладач кафедри автомобілів і транспортних технологій, к.т.н. Дембіцький .М.___________________________________

  доцент кафедри автомобілів і транспортних технологій, к.т.н. Придюк В.М.

_доцент кафедри автомобілів і транспортних технологій, к.т.н. Павлюк В.І._

                  (вказати авторів, їхні посади, наукові ступені та вчені звання)

 

1.          Опис навчальної дисципліни

 

 

Найменування показників

Галузь знань, спеціальність,

освітній рівень

Характеристика навчальної дисципліни

денна форма навчання

Кількість кредитів – 10

 

Галузь знань

 

27   “Транспорт”

Нормативна

 

Модулів – 2

Напрям підготовки:

6.070106  “Автомобільний транспорт”

Рік підготовки:

Змістових модулів – 6

2018-й, 2019

Індивідуальне науково-дослідне завдання

“Дослідження показників надійності рухомого складу”

“Покращення експлуатаційних показників багатоланкових автопоїздів”

“Удосконалення технологічного розрахунку ПАТ”

Семестр

Загальна кількість годин – 300

7-й

8-й

Тижневих годин

для денної форми навчання:

 

аудиторних

 7 сем. 5;    8 сем. 7

 

самостійної роботи студента

 7 сем. 5;   8 сем. 15

 

Освітній рівень:

бакалавр

Лекції

45

28

Практичні

21

Лабораторні

30

Самостійна робота

75

101

Курсовий проект(робота)

 

(КП) 8 семестр

Вид контролю

7, 8 сем. – екзамен


2. Мета та завдання навчальної дисципліни

 

Мета дисципліни – вивчення методів і засобів технічного обслуговування (ТО) та поточного ремонту (ПР) автомобілів, оволодіння методами розробки технологічних процесів проведення ТО та ПР автомобілів, а також отримання теоретичних і практичних навичок розробки технологічних частин технічних проектів підприємств автомобільного транспорту для вирішення конкретних виробничих завдань технічного переозброєння і розвитку виробничо-технічної бази названих підприємств.

 

Основні завдання вивчення дисципліни засвоєння студентами знань технологічних процесів технічного обслуговування та поточного ремонту автомобілів, особливостей експлуатації і технічного обслуговування газобалонних автомобілів, а також принципів та методів технологічного проектування автотранспортних підприємств (АТП) і станцій технічного обслуговування (СТО) у відповідності із сучасними вимогами до вдосконалення і розвитку виробничо-технічної бази автомобільного транспорту.

 

У результаті вивчення дисципліни  студент повинен

 

знати:

      причини з якими пов’язано виникнення несправностей автомобілів, та методи їх усунення;

      технологію ТО та ПР автомобілів, їх агрегатів та систем;

      конструкцію систем живлення газобалонних автомобілів та їх експлуатацію і технічне обслуговування;

      основи вибору і обґрунтування вихідних даних для розрахунків;

      методи організації основних і допоміжних виробничих процесів по утриманню рухомого складу автомобільного транспорту;

      принципи, методологію і нормативи технологічного проектування підприємств автомобільного транспорту (АТП і СТО);

    законодавчі вимоги до діяльності автомобільного транспорту.

вміти:

      виконувати детальний аналіз причин з якими пов’язано виникнення несправностей автомобілів;

      розробляти технологічні процеси обслуговування та ремонту автомобілів;

      організувати ефективну експлуатацію і технічне обслуговування газобалонних автомобілів;

      вирішувати конкретні практичні завдання технологічного проектування підприємств автомобільного транспорту (АТП і СТО).

                            3. Програма навчальної дисципліни

 

Модуль 1.

Блок змістовних модулів щодо теоретичних основ технічної експлуатації автомобілів та системи технічного обслуговування та ремонту КТЗ АТ.

(д.ф., з.ф. – 7 семестр)

 

Змістовий модуль 1.1. Теоретичні основи технічної експлуатації автомобілів

 

Змістовий модуль 1.2. Система підтримання роботоздатності колісних транспортних засобів автомобільного транспорту. Системи технічного обслуговування та ремонту КТЗ АТ.

 

Змістовий модуль 1.3. Технологія поточного ремонту автомобілів, їх агрегатів та систем.

 

Модуль 2.

Блок змістовних модулів галузі технічної експлуатації автомобілів

щодо організації виробництва їх технічного обслуговування і ремонту

в умовах підприємств автотранспорту (д.ф., з.ф.– 8 семестр)

 

Змістовий модуль 2.1. Нормативне забезпечення діяльності автомобільного транспорту.

 

Тема 1. Вступ. Завдання курсу. Інформаційне забезпечення курсу технічною літературою, підручниками, довідниками.

Тема 2. Вимоги законодавства, що до діяльності автомобільного транспорту. Закон України “Про автомобільний транспорт”, його призначення та характеристика. Законодавчі вимоги до діяльності автомобільного транспорту.

Тема 3. Нормативи з ТО і ремонту КТЗ АТ та їх коригування. Нормативи пробігів рухомого складу. Нормування трудомісткостей і термінів простою. Коректування нормативів з використання коригуючих коефіцієнтів.

 

Змістовий модуль 2.2. Технічна експлуатація рухомого складу в умовах підприємств автомобільного транспорту (ПАТ).

 

Тема 4. Підприємства автомобільного транспорту. Призначення, класифікація і виробничі функції ПАТ.

Тема 5. Виробничо-технічна база підприємств автомобільного транспорту. ВТБ ПАТ, її характеристики, показники і сучасний стан.

Тема 6. Основні положення матеріально-технічного забезпечення (МТЗ) АТП. Вироби та матеріали, що використовуються автомобільним транспортом. Складські приміщення. Зберігання запасних частин, агрегатів і матеріалів. Особливості зберігання АКБ, шин і гумовотехнічних виробів.

Тема 7. Перевезення, зберігання паливо-змащувальних матеріалів та технологічний процес заправки автомобілів. Шляхи економії паливо-змащувальних матеріалів. Автозаправні станції (АЗС), газові заправні станції ЗНГ та СПГ, станції заряджання електромобілів. Організація та особливості заправки автомобілів.

Тема 8. Зберігання рухомого складу. Умови зберігання РС, особливості зберігання газобалонних автомобілів, електромобілів та автомобілів з гібридними компоновками приводу.

Тема 9. Експлуатація КТЗ АТ з особливостями конструкції. Умови ТО, ПР газобалонних автомобілів. Правила організації постів випуску СПГ, зливу ЗНГ, та дегазації балонів. Організація та особливості заправки автомобілів ЗНГ та СПГ. Організація та особливості експлуатації електромобілів та автомобілів з гібридними компоновками приводу.

 

Змістовий модуль 2.3. Технологічний розрахунок ПАТ на прикладі автотранспортних підприємств та станцій технічного обслуговування.

Тема 10. План обслуговування РС. Планування технічних дій з відновлення роботоздатності автомобілів. Оперативно-виробниче управління ТО і ремонтом автомобілів. Забезпечення експлуатації автомобілів у різних природно-кліматичних умовах Розрахунок показників на одиницю рухомого складу. Розрахунковий цикл для виконання попередніх розрахунків. Розробка плану обслуговування. Визначення кількості впливів ТО і КР, простоїв автомобіля. Розрахунок коефіцієнтів технічної готовності і переходу від циклу до року, кількості впливів і пробігу за рік.

Тема 11. Виробнича програма з ТО і ПР. Розрахунок основних показників ТО і ПР рухомого складу ПАТ. Розробка виробничої програми з ТО і ПР. Визначення експлуатаційної кількості автомобілів, загальних добових і річних пробігів рухомого складу. Розрахунок загальної кількості впливів за добу і рік, річних трудовитрат. Особливості врахування трудовитрат сезонного обслуговування. Річний  об‘єм  виробництва   АТП.  Річний об‘єм робіт ТО і ПР, методика його розрахунку, призначення і особливості використання. Визначення об‘єму допоміжних робіт зі самообслуговування АТП, його розподіл на види робіт. Особливості розрахунку річних об‘ємів робіт СТО.

Тема 12. Організація виробництва ТО і ПР. Визначення чисельності персоналу. Розрахунок кількості постів. Визначення необхідної кількості водіїв та ремонтних робітників по видах виконуваних робіт і змінах. Методи організації виробництва ТО, ПР і діагностування рухомого складу в умовах АТП, їх вибір і обґрунтування. Методи розрахунку кількості постів у виробничих дільницях, робочих постів ТО і ПР їх використання. Спеціалізація постів і механізація робіт. Розрахунок постів КТП, діагностики, очікування АТП. Особливості технологічного розрахунку для СТО.

Тема 13. Розрахунок і вибір обладнання виробничих дільниць. Визначення кількості металообробних верстатів та їх розподіл по видах виконуваних робіт. Розрахунок кількості мийних установок зони ЩО, паливних колонок та ін. Методика вибору обладнання виробничих відділень із врахуванням технології робіт.

Тема 14. Методи розрахунку площ. Основні вимоги і нормативи до розміщення автомобілів та технологічного обладнання. Загальна компоновка виробничих корпусів. Технологічні зв‘язки виробничих дільниць (зон ЩО, ТО-1, МД, ТО-2, ПР, Д-1, Д-2, відділень) з іншими приміщеннями АТП. Розрахунок площ зон зберігання КТЗ. Вимоги і нормативи з розміщення автомобілів та технологічного обладнання у виробничих дільницях, які необхідно врахувати при плануванні. Склад і методи розрахунку площ складських, допоміжних, побутових, технічних і адміністративних приміщень виробничих корпусів. Загальна компоновка виробничих корпусів, розташування дільниць зон, відділень та приміщень АТП. Особливості технологічного розрахунку для СТО.

 

 

 

 


4. Структура навчальної дисципліни*

 

Назви змістових модулів і тем

Кількість годин

денна форма

усього

у тому числі

лекції

практичні

лабораторні

Індивід.

Сам. роб.

1

2

3

4

5

6

7

 

Модуль 2

Блок змістовних модулів галузі технічної експлуатації автомобілів щодо організації виробництва їх технічного обслуговування і ремонту

в умовах підприємств автотранспорту

Змістовий модуль 2.1

Нормативне забезпечення діяльності автомобільного транспорту

1

2

3

4

5

6

7

Тема 1. Вступ. Завдання курсу.

5

1

-

-

-

4

Тема 2. Вимоги законодавства, що до діяльності автомобільного транспорту.

11

1

-

-

10

Тема 3. Нормативи з ТО і ремонту КТЗ АТ та їх коригування.

9

2

2

-

-

5

Разом за змістовим модулем 2.1

25

4

2

-

-

19

Змістовий модуль 2.2

Технічна експлуатація рухомого складу в умовах підприємств автомобільного транспорту

1

2

3

4

5

6

7

Тема 4. Підприємства автомобільного транспорту (ПАТ).

5

1

-

-

4

Тема 5. Виробничо-технічна база підприємств автомобільного транспорту.

8

2

2

-

-

4

Тема 6. Основні положення матеріально-технічного забезпечення (МТЗ) АТП.

11

1

-

-

10

Тема 7. Перевезення, зберігання паливо-змащувальних матеріалів та технологічний процес заправки автомобілів.

11

1

-

-

10

Тема 8. Зберігання рухомого складу.

5

1

-

-

4

Тема 9. Експлуатація КТЗ АТ з особливостями конструкції.

12

2

-

-

10

Разом за змістовим модулем 2.2

52

8

2

-

-

42

Змістовий модуль 2.3

Технологічний розрахунок ПАТ на прикладі автотранспортних підприємств

та станцій технічного обслуговування

1

2

3

4

5

6

7

Тема 10. План обслуговування РС.

11

2

3

-

-

6

Тема 11. Виробнича програма з ТО і ПР. Річний об’єм виробництва

18

4

4

-

-

10

Тема 12. Організація виробництва ТО і ПР. Визначення чисельності персоналу. Розрахунок кількості постів.

16

4

4

-

-

8

Тема 13. Розрахунок і вибір обладнання виробничих дільниць.

10

2

2

-

-

6

Тема 14. Методи розрахунку площ. Основні вимоги і нормативи до розміщення автомобілів та технологічного обладнання. Загальна компоновка виробничих корпусів.

18

4

4

-

-

10

Разом за змістовим модулем 2.3

73

16

17

-

-

40

Всього за модулем 2

150

28

21

-

-

101

 

 

5. Теми практичних занять

 

з/п

Назва теми

Кількість годин

денна форма

1

2

3

Модуль 2

1

Вибір та обґрунтування вихідних даних. Методика вибору вихідних даних для навчального проектування підприємства автомобільного транспорту (АТП і СТО). Обґрунтування вихідних даних для проектування ПАТ. Нормативи з ТО і ремонту ДТЗ АТ.

1

Коректування нормативів. Коректування нормативів з ТО і ремонту КТЗ АТ.

1

2

План обслуговування. Розрахунковий цикл обслуговування. Розрахунок показників на одиницю рухомого складу. Розробка плану обслуговування. Визначення кількості впливів ТО і КР, простоїв автомобіля. Розрахунок коефіцієнтів технічної готовності і переходу від циклу до року, кількості впливів і пробігу за рік.

4

3

Виробнича програма. Річний об‘єм виробництва. Розробка виробничої програми з ТО і ПР. Визначення експлуатаційної кількості автомобілів, загальних добових і річних пробігів рухомого складу. Розрахунок загальної кількості впливів за добу і рік, річних трудовитрат. Річний об‘єм виробництва АТП. Особливості розрахунку річних об‘ємів робіт СТО.

4

4

Визначення чисельності персоналу. Розрахунок постів. Визначення необхідної кількості водіїв, ремонтних робітників з розподілом на зміни, адміністративного та допоміжного персоналу за видами виконуваних робіт.

Методи розрахунку кількості постів у виробничих зонах. Визначення кількості робочих постів ТО і ПР, методи визначення і їх використання. Розрахунок постів КТП, діагностики, очікування. Особливості технологічного розрахунку для СТО.

4

5

Схеми технологічних процесів. Розрахунок і вибір обладнання та матеріальних запасів. Розробка схем технологічних процесів проведення ТО і ремонту КТЗ. Розрахунок і вибір обладнання виробничих зон та відділень. Визначення кількості металообробних верстатів та їх розподіл по видах виконуваних робіт. Розрахунок кількості мийних установок зони ЩО і паливних колонок. Розрахунок запасів палива, масел, запасних частин, шин і матеріалів для забезпечення роботи рухомого складу.

3

6

Розрахунок площ та компоновка виробничих підрозділів. Розрахунок площ виробничих зон, відділень, складських, допоміжних, побутових, технічних і адміністративних приміщень АТП. Методи розрахунку площ. Компоновка виробничих корпусів, зон та відділень АТП. Особливості технологічного розрахунку для СТО.

4

Всього

21

 

                                6. Теми лабораторних занять*

 

з/п

Назва теми

Кількість

годин денна

форма навчання

1

2

3

Модуль 1

 

 

7. Самостійна робота*

 

з/п

Назва теми

Кількість

годин денна

форма навчання

1

2

3

Модуль 2

1

Вступ. Завдання курсу.

4

2

Вимоги законодавства, що до діяльності автомобільного транспорту.

10

3

Нормативи з ТО і ремонту КТЗ АТ та їх коригування.

5

4

Підприємства автомобільного транспорту (ПАТ).

4

5

Виробничо-технічна база підприємств автомобільного транспорту.

4

6

Основні положення матеріально-технічного забезпечення (МТЗ) АТП.

10

7

Перевезення, зберігання паливо-змащувальних матеріалів та технологічний процес заправки автомобілів.

10

8

Зберігання рухомого складу.

4

9

Експлуатація КТЗ АТ з особливостями конструкції.

10

10

План обслуговування РС.

6

11

Виробнича програма з ТО і ПР. Річний об’єм виробництва

10

12

Організація виробництва ТО і ПР. Визначення чисельності персоналу. Розрахунок кількості постів.

8

13

Розрахунок і вибір обладнання виробничих дільниць.

6

14

Методи розрахунку площ. Основні вимоги і нормативи до розміщення автомобілів та технологічного обладнання. Загальна компоновка виробничих корпусів.

10

Всього

101

 

                                      8. Курсовий проект

 

Тема, мета і види завдань

Тематика курсового та проекту передбачає виконання технологічного розрахунку конкретних автотранспортних підприємств для утримання парку автомобілів заданої  модифікації чи видів станцій технічного обслуговування.

Основна мета курсового проекту – систематизація, подальше закріплення та поглиблення знань і практичних навичок, що притаманні під час вивчення спеціальних дисциплін.

Завдання на курсовий проект включає перелік вихідних даних, що характеризують чисельність і модифікацію автомобілів, показники інтенсивності їх роботи та умов експлуатації, вид та режим роботи підприємства.

 

Типовий зміст пояснювальної записки.

Пояснювальна записка курсового проекту може містити наступні розділи:

1.   Вибір і коректування вихідних даних.

2.   План обслуговування і виробнича програма з ТО і Р.

3.   Річний об‘єм виробництва і штати підприємства.

4.   Розрахунок виробничих постів та обґрунтування їх спеціалізації і методів організації виробництва.

5.   Визначення основного технологічного обладнання.

6.   Склад приміщень підприємства і визначення їх площ.

7.   Розробка технологічного процесу ТО і ремонту у заданій виробничій дільниці (зоні, дільниці, відділенні).

 

Типовий зміст графічної частини.

Графічна частина курсового проекту містить:

-                ескізне планувальне рішення виробничого корпусу ПАТ (виконується на форматі А3 (А4–А1) в одному із стандартних масштабів);

-                планувальне рішення заданої виробничої дільниці (відділення, дільниці, зони) (виконується на форматі А3 (А3–А1) в одному із стандартних масштабів);

-                схема технологічного процесу ТО чи ремонту вузла, агрегату або системи автомобіля у виробничому корпусі (зоні, дільниці чи відділенні) (виконується на форматі А4 (А4–А1)).

 

                                    9. Методи навчання

 

Курс «Технічна експлуатація автомобілів» для студентів денної форми навчання напряму 6.070106 «Автомобільний транспорт» читається протягом 2-х семестрів.

Курс передбачає:

     лекції;

     практичні заняття;

     лабораторні  заняття;

     самостійна  робота  студентів;

     курсовий проект.

Дисципліна «Технічна експлуатація автомобілів» базується на попередньо вивчених курсах: «Автомобілі (конструкція, теорія, розрахунок)», «Основи технічної діагностики автомобілів», «Автомобільні двигуни», «Основи технології виробництва та ремонту автомобілів». В свою чергу вона є базовою для таких дисциплін як: «Автомобільні перевезення», «Спеціальний курс ТЕА», «Організація інженерної служби АТП», «Технологічне проектування АТП і СТО».

 

10. Методи контролю

 

При вивченні студентами дисципліни передбачається три види контролю: поточний, модульний та підсумковий.

Поточний контроль здійснюється за результатами відвідування лекційних та лабораторних занять, виконання та захисту лабораторних робіт. Найвищими балами оцінюється студент при відсутності пропусків занять та високому рівні підготовки, виконання та захисту лабораторних робіт.

Модульний контроль здійснюється у вигляді виконання контрольної роботи або відповідей на тестові завдання.

Підсумковий (семестровий) контроль здійснюється:

-         у вигляді екзамену (при умові проходження студентом усіх етапів поточного та модульного контролів) шляхом письмової, або усної відповіді на теоретичні запитання. 

-         у вигляді заліку (при умові проходження студентом усіх етапів поточного та модульного контролів) шляхом письмової, або усної відповіді на теоретичні запитання.

Підсумковий (семестровий) контроль здійснюється без проведення екзамену, або заліку у випадку коли студент за результатами поточного та модульного контролів отримав достатню кількість балів.

За рішенням кафедри за виконання творчих робіт із дисципліни (участь у олімпіадах, студентських конференціях, виконання індивідуальних проектів і завдань і т.п.) можуть нараховуватись студентам додаткові заохочувальні бали. Передбачаються також штрафні бали за несвоєчасне виконання завдань, пропуски занять та інші порушення навчального процесу. Заохочувальні бали додаються, а штрафні – віднімаються.

 

11. Розподіл балів, які отримують студенти*

 

Модуль 2 (екзамен)

Змістові модулі № 2.1, 2.2

Змістовий модуль № 2.3

 

Е

С

Поточний контроль

Поточний контроль

Поточний контроль

МКР

 

 

Т1

Т2

Т3

Т4

Т5

Т6

Т7

Т8

Т9

Т10

Т11

Т12

Т13

Т14

 

 

2

2

3

2

2

2

2

2

3

4

4

4

4

4

60

60

100

Модуль 2 (курсовий проект)

Пояснювальна записка

Ілюстративна частина

Захист роботи

Сума

до 20

до 20

до 60

100

 

Шкала оцінювання: національна та ECTS

Сума балів за всі види навчальної діяльності

ОцінкаECTS

Оцінка за національною шкалою

для екзамену, курсового проекту (роботи), практики

для заліку

90 – 100

А

відмінно 

 

 

зараховано

82-89

В

добре

74-81

С

64-73

D

задовільно

60-63

Е

35-59

FX

незадовільно з можливістю повторного складання

не зараховано з можливістю повторного складання

0-34

F

незадовільно з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

не зараховано з обов’язковим повторним вивченням дисципліни

 

 

12. Методичне забезпечення

 

 

Назва бібліографічного джерела

К-сть примір-ників у бібліотеці

Назва бібліотеки

1

2

3

4

1.

Технічна експлуатація автомобілів. Конспект лекцій для студентів спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство» усіх форм навчання. ІВВ ЛНТУ.

20

Бібл. каф.

Бібл. унів

2.

Технічна експлуатація автомобілів. Методичні вказівки до лабораторних занять для студентів спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство». РВВ ЛНТУ.

20

Бібл. каф.

Бібл. унів.

3.

Методичні вказівки до виконання курсового проекту для студентів спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство» усіх форм навчання. РВВ ЛНТУ.

20

Бібл. каф.

Бібл. унів

4.

Методичні вказівки до виконання курсового проекту для студентів напряму підготовки «Автомобілний транспорт» денної та заочної форм навчання. ІВВ Луцького НТУ.

-

Бібл. каф.

Сайт університету

5.

ЕНП до виконання курсової роботи та проекту на тему: «Проектування автотранспортних підприємств» для студентів спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство» усіх форм навчання. ЦТДН ЛНТУ. Луцьк 2010.

-

Сайт університету

 

6.

ЕНК. Технологічне проектування автотранс-портних підприємств і станцій технічного обслуговування (Станції технічного обслуговування) для студентів спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство» усіх форм навчання. ЦТДН ЛНТУ. Луцьк 2012.

-

Сайт університету

7.

ЕНП. Технологічне проектування автотранспортних підприємств і станцій технічного обслуговування (Планування станції технічного обслуговування) для студентів спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство» усіх форм навчання. ЦТДН ЛНТУ. Луцьк 2013.

-

Сайт університету

 

 


 

13. Рекомендована література

Базова

1.   Закон України “Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001р.

2.   Положення про технічне обслуговування та ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту. Затв. наказом Міністерства транспорту України від 30.03.98 р. № 102.

3.   Техническое обслуживание, ремонт и хранение автотранспортных средств. – К.: Высшая школа. 1991. – Кн. 2 – 379 с. В.Е. Канарчук, А.А. Лудченко, И.П. Курников, И.Л. Луйк.

4.   Техническая эксплуатация автомобилей: Учебник для вузов. Под ред. Е.С. Кузнецова – М.: Транспорт. 1991. – 413 с.

5.   Диагностическое обеспечение ТО и ремонта автомобилей Харазов А.М. М.: Высшая школа. 1990, – 280 с.

6.   Техническая эксплуатация автомобилей: Учебник для вузов. Под ред. Г.В. Крамаренко – М.: Транспорт. 1983. – 488 с.

7.   Канарчук В.Є., Лудченко О.А., Чигринець А.Д. Основи технічного обслуговування і ремонту автомобілів. – К.: Вища школа. 1994. – Кн. 2 – 384 с.

8.   Кленников Е.В., Мартиров О.А., Крылов М.Ф. Газобалонные автомобили: техническая експлуатация. – М.: Транспорт. 1986. – 175 с.

9.   Морев А.И., Ерохов В.Н. Эксплуатация  и техническое обслуживание газобалонных автомобилей. . – М.: Транспорт. 1988. – 184 с.

10.    Долганов К.Е., Говорун А.Г., П’ятничко О.І. Автомобілі з бензиновими двигунами і газодизелями: особливості конструкції і технічного обслуговування. К.: Техніка. 1991. – 127 с.

11.    Лудченко О.А.  Технічне обслуговування і ремонт автомобілів: Підручник – К.: Знання. 2003. – 511 с.

12.    Лудченко О.А. Технічне обслуговування і ремонт автомобілів: організація і управління: Підручник – К.: Знання. 2004. – 478 с.

13.    Форнальчик Є.Ю. Технічна експлуатація та надійність автомобілів: Навчальний посібник / Є.Ю.Форнальчик, М.С. Оліскевич, O.JL Мастикаш, Р.А. Пельо. За загальною ред. Є.Ю.Форнальчика. - Львів: Афіша, 2004. – 492 с.

14.    Лудченко О.А. Технічна експлуатація і обслуговування автомобілів: Технологія: Підручник – К.: Вища школа. 2007. – 527 с.

15.    Карпенко В.Р. Проектування підприємств автомобільного              транспорту: навчальний посібник: Частина 1 / В.Р. Карпенко,                      І.С. Мурований, В.І. Павлюк. – Луцьк:  Луцький НТУ, 2014. – 300 с.

16.    Технічна експлуатація автомобілів [Текст]: методичні вказівки до виконання курсового проекту для студентів за напрямом підготовки 6.070106 „Автомобільний транспорт” денної та заочної форм навчання / уклад. В. М. Придюк, В. І. Павлюк – Луцьк: Луцький НТУ, 2016 р. – 76 с.

Допоміжна

17.                 Волгин В. В. Автосервис. Производство и менеджмент: М.,: Издательско-торговая корпорация «Дашков и К», 2008. – 520 с.

18.  Гаражи и стоянки: Учебн. Пособие / В. В. Шештокас и др./ - М.: Стрйиздат, 1984. – 214 с.

19.                Основы управления автомобильным транспортом. Говорущенко Н.Я.. – Харьков: Вища школа, 1978. – 224 с.

20.                 Семенченко Ж., Кузнєцов В. Автомобіль на підприємстві: від придбання до ліквідації. – Х.: Фактор, 2004. – 386 с.

Приведений перелік літератури не є вичерпним.

 

14. Інформаційні ресурси

 

Для виконання пояснювальної записки, розрахункової та графічної частини навчальних робіт та презентації їх результатів у навчальному процесі слід використовувати відповідне програмне забезпечення, для роботи з яким на кафедрі в ауд. 343 розташовано 9 персональних комп’ютерів (ПК).

 

п/п

Назва

Наявність

Місце

знаходжен­ня

Навча-ння

Конт-роль

1

2

3

4

5

1

Для виконання розрахункової частини та пояснювальної записки, презентацій та ін.

(програми на зразок MS Office)

є

7, 8 сем.

(ауд. 343)

2

Для виконання графічної частини

(програми на зразок «Creo Parametric»

«AutoCAD» «Компас 3D»)

є

7, 8 сем.

3

Для доступу у мережу «Інтернет»

(програми на зразок «Internet Explorer і т.п.»

є

7, 8 сем.

4

Для демонстрації презентацій, графічних об’єктів, відео файлів та ін.

(програми на зразок MS Office «Power Point» і т.п.)

є

7, 8 сем.

(ауд. 343,

ауд. 349)