Керівництво з вивчення дисципліни

 

Успішне вивчення дисципліни «Фінансовий аналіз» реалізується в процесі вивчення теоретичного блоку та закріплення його основних положень через опрацювання завдань з практичного блоку дисципліни. Заключний етап підготовки включає можливість самоперевірки через виконання тестових завдань, розміщених в окремому блоці курсу.

Теоретичний блок дисципліни структурований тематично згідно робочої програми, розробленої на основі Освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня галузі знань 07 Управління та адміністрування спеціальності 071 «Облік і оподаткування», яка розроблена на основі Стандарту вищої освіти за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування» для другого (магістерського) рівня вищої освіти» №958 від 10.07.2019 р. Усі запропоновані теми завершуються питаннями для повторення, коротким резюме та переліком основної літератури.

Курс «Фінансовий аналіз» складається з двох змістових модулів. Перший модуль включає теми 1-6, а другий – теми 7-11.

Практичний блок дисципліни побудовано у вигляді практичних занять, які передбачають закріплення вивченого матеріалу, а також обговорення проблемних питань та вирішення практичних завдань. Слід звернути увагу на те, що практичні завдання можуть бути успішно вирішені лише після ознайомлення з теоретичним матеріалом. За допомогою цих завдань здобувачі вищої освіти мають можливість глибше пізнати певні теоретичні положення та зрозуміти аспекти їх практичного застосування.

Самостійна робота передбачає вміння самостійно працювати з різноманітними джерелами інформації; здійснювати пошук інформації за відповідною темою; систематизувати та узагальнювати матеріал; робити висновки чи формулювати рекомендації щодо вирішення певних проблем у сфері фінансового аналізу. Завдання для самостійної роботи підбираються безпосередньо викладачем для конкретного здобувача вищої освіти, зважаючи на специфіку діяльності підприємства, яке він досліджує.

Структура курсу передбачає можливість перевірити рівень засвоєння навчального матеріалу за допомогою інтерактивного тестування. Тестові завдання містять лише одну вірну відповідь.

Тестові завдання розроблені для:

-      самоперевірки засвоєння вивченого матеріалу з кожної теми;

-      для модульного та підсумкового контролю.