Лабораторна робота № 15

Тема: Вивчення будови принтера.

Мета: Визначити будову та технічні

характеристики принтера.

 

Теоретичні відомості.

Принтер — це периферійний пристрій комп'ютера, призначений для виводу (друку) тексту та графіки на папір. Існує велика кількість різноманітних моделей принтерів, які відрізняються між собою принципом утворення зображення, інтерфейсом під’єднання до персонального комп’ютера, роздільною здатністю, швидкістю друку.

За принципом утворення зображення розрізняють: матричні, струменеві, лазерні, сублімаційні, термопринтери та ряд інших.

Роздільна здатність — це одна з найважливіших характеристик принтера, що вказує на якість друкованого зображення та вимірюється в кількості крапок на дюйм (dpi).

За гамою відтворних кольорів принтери діляться на монохромні (друкують одним кольором), монохромні з опцією кольорового друку (ряд моделей матричних принтерів) і кольорові.

Якщо класифікувати принтери за інтерфейсом під’єднання до комп’ютера, то можна виділити такі типи з’єднання:

- через LPT порт;

- через USB порт;

- через SCSI порт;

- через локальну мережу (LAN);

- через Bluetooth;

- через Wi-Fi.

За швидкістю друку можна виділити чотири групи:

- принтери без автоматичної подачі паперу;

- принтери, що забезпечують швидкість друку до 4 стр./хв.;

- принтери із швидкістю друку від 4 стр./хв. до 12 стр./хв.;

- потужні мережеві принтери з продуктивністю більше 12 стр./хв.

 

Матричний принтер – це друкуючий пристрій ударного принципу дії. Даний принтер найстаріший з тих, що використовуються в даний час, адже їх механізм був винайдений в 60-ті роки минулого століття, а технологія друку дещо схожа на ту, яка застосовується в друкарських машинках.

Друк у матричному принтері здійснюється за допомогою блока голок, що розташовані в друкуючій головці і приводяться в рух електромагнітами. Механіка подачі паперу втягує лист за допомогою системи валів; між папером і друкуючою головкою принтера розташовується фарбувальна стрічка. При ударі кожної голки по цій стрічці на папері залишається забарвлений відтиск. Оскільки відстань між такими відтисками (крапками) невелика, то в результаті виходить зображення потрібного символу. Лист паперу переміщається вздовж принтера, а друкуюча головка впоперек, утворюючи рядок за рядком цілісне зображення.

 

Струменевий принтер є подальшим розвитком ідеї матричного принтера, тому в його конструкції збережено багато з елементів попередника. Головним елементом струменевого принтера є друкуюча головка. Друкуюча головка складається з великої кількості сопел (отворів), до яких підводяться чорнила. Чорнила подаються до сопла за рахунок капілярних властивостей і утримуються від витікання за рахунок сил поверхневого натягу рідини. У головку вбудований спеціальний механізм, що дозволяє викидати з сопла мікроскопічну крапельку чорнила.

 

Лазерний принтер. Принцип дії лазерного принтера полягає у наступному: на алюмінієву трубку (фотобарабан), покриту світлочутливим шаром, наноситься негативний статичний заряд. Після цього промінь лазера проходить по фотобарабану і в тому місці, де потрібно щось надрукувати, знімає частину заряду. Після чого на фотобарабан наноситься тонер (сухе чорнило, що складаються із суміші смол, полімерів, металевої стружки, вугільного пилу та іншої хімії), який також має негативний заряд, і тому прилипає до барабана у тих місцях, де пройшов лазер і зняв заряд. Далі барабан прокочується по паперу (що має позитивний заряд) і залишає на ній весь тонер, після чого папір потрапляє у піч, де під впливом високої температури тонер міцно припікається до паперу.

 

Обладнання.

1. Принтер.

2. Персональний комп’ютер.

 

Порядок виконання роботи

1. Візуально оглянути принтер, визначити технологію друку.

2. Розібрати принтер, визначити всі його складові частини (функціональні вузли).

3. Записати в таблицю всі необхідні характеристики принтера.

 

Таблиця характеристики принтера

Модель принтера

 

Фірма виробник

 

Технологія друку

 

Максимальна роздільна здатність

 

Гама відтворюваних кольорів

 

Інтерфейс під’єднання до комп’ютера

 

Будова

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.