Анотація дисципліни

 

Мета дисципліни: засвоєння теоретичних знань та набуття практичних  навичок з основ функціонування національної, регіональної та муніципальної економіки в контексті реалізації концепції сталого розвитку, а також виявленні тенденцій соціо-еколого-економічних процесів, що відбуваються в суспільстві.

Завдання дисциплінинадання студентам теоретичних знань, практичних вмінь та навичок, необхідних для їх застосування у вивченні, осмисленні, аналізі й оцінці соціо-еколого-економічних процесів та явищ, що відбуваються в суспільстві; формування у студентської молоді системи знань про сутність та особливостей концепції сталого розвитку а також про основи функціонування національної, регіональної та муніципальної економіки в контексті реалізації концепції сталого розвитку.

Предмет дисципліни: сукупність теоретичних, методичних та прикладних аспектів, що стосуються дослідження процесу сталого розвитку економіки в регіоні та організаційних форм у сучасних умовах ринкової нестабільності, інформатизації та глобалізації економіки.

 

Дисципліна «Економіка сталого розвитку» забезпечує набуття здобувачами освіти компетентностей:

Інтегральна компетентність

Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю умов.

Загальні компетентності

ЗК12. Здатність діяти соціально відповідально та свідомо.

ЗК15. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, вести здоровий спосіб життя.

Спеціальні (фахові, предметні) компетентності

СК11. Демонструвати розуміння вимог щодо професійної діяльності, зумовлених необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.

 

За результатами вивчення дисципліни студенти повинні знати:

- потреби сучасних підприємств в аналітичній інформації;

- генезис теорій сталого розвитку;

- мету, завдання та особливості концепції сталого розвитку;

- особливості формування регіональної політики сталого розвитку;

- економічні моделі сталого розвитку;

- основні положення стратегії сталого розвитку України, її регіонів та урбосистем.

За результатами вивчення дисципліни студенти повинні вміти:

- аналізувати суспільні процеси, пов’язані із реалізацією концепції сталого розвитку;

- аналізувати критерії та показники-індикатори сталого розвитку;

- обирати пріоритетні напрями забезпечення сталого розвитку;

- виділяти основні проблеми економічного забезпечення сталого розвитку.

За результатами вивчення дисципліни студент повинен мати навики:

- розрахунку основних індикаторів сталого розвитку;

- конспектування літературних джерел; публічного виступу;

- самостійної роботи з вивчення матеріалів навчальної дисципліни;

- вільного володіння понятійним апаратом;

- оперування термінологією під час виконання навчальних завдань та виступів на семінарах, конференціях тощо.

 

Програмні результати навчання

- розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліково- аналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств.

- дотримуватися здорового способу життя, безпеки життєдіяльності співробітників та здійснювати заходи щодо збереження навколишнього середовища.

- виконувати професійні функції з урахуванням вимог соціальної відповідальності, трудової дисципліни, вміти планувати та управляти часом.

- розуміти вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.