Анотація дисципліни

 

Метою викладання навчальної дисципліни «Ринок праці» є формування системи знань про ринок праці, умінь і навичок регулювання його механізмів.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Ринок праці» є засвоєння студентами знань про теоретичні положення РП та оволодіння вміннями i навичками застосовувати ці знання в практиці регулювання механізмів РП на рiвнi підприємства, галузі та народного господарства; вироблення у студентів здібностей до науково-дослiдної діяльності, самостійності та вiдповiдальностi.

Вивчення дисципліни базується на знаннях загальних економічних законів та законів теорії економіки. Дана дисципліна пов’язана з наступними економічними дисциплінами, що викладаються для студентів економічних спеціальностей закладів вищої освіти: «Економіка підприємства», «Економікс», «Фахові компетентності».

У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен 

знати :

ü  Знати та використовувати економічну термінологію, пояснювати базові концепції мікро- та макроекономіки, - сучасні тенденції, проблеми та перспективи ринку праці.

ü  Розуміти принципи економічної науки, особливості функціонування економічних систем.

вміти :

ü  Застосовувати аналітичний та методичний інструментарій для обґрунтування пропозицій та прийняття управлінських рішень різними економічними агентами (індивідуумами, домогосподарствами, підприємствами та органами державної влади).

ü  Пояснювати моделі соціально-економічних явищ з погляду фундаментальних принципів і знань на основі розуміння основних напрямів розвитку економічної науки.

ü  Застосовувати відповідні економіко-математичні методи та моделі для вирішення економічних задач.

ü  Вміти аналізувати процеси державного та ринкового регулювання соціально-економічних і трудових  відносин.

ü  Застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати.

ü  Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання соціально-економічних даних, збирати та аналізувати необхідну інформацію, розраховувати економічні та соціальні показники.

ü  Вміти використовувати дані, надавати аргументацію, критично оцінювати логіку та формувати висновки з наукових та аналітичних текстів з економіки.

ü  Вміти абстрактно мислити, застосовувати аналіз та синтез для виявлення ключових характеристик економічних систем різного рівня, а також особливостей поведінки їх суб’єктів.

ü  Показувати навички самостійної роботи, демонструвати критичне, креативне,  самокритичне мислення.

володіти:

ü  Оволодіти навичками усної та письмової професійної комунікації державною та іноземною мовами.

ü  Демонструвати гнучкість та адаптивність у нових ситуаціях, у роботі із новими об’єктами, та у невизначених умовах.

ü  Демонструвати здатність діяти соціально відповідально та свідомо на основі етичних принципів, цінувати та поважати культурне  різноманіття, індивідуальні відмінності людей.